0

گرندپری بحرین

گرندپری بحرین

گرندپری بحرین بکی از مسابقات سالانه فرمول یک است که معمولا در اوایل فصل فرمول یک برگزار می شود. نگاهی داریم به این مسابقه.

در یک فصل فرمول یک، مسابقات متعددی برگزار می شود و همواره سعی در این بوده تا تنوع این مسابقات زیاد باشد و تا جای ممکن قاره ها و کشورهای مختلف، میزبان این مسابقات باشند. یکی از مسابقاتی که در سال های اخیر به پای ثابت فرمول یک تبدیل شده، گرندپری بحرین است. در این مقاله نگاهی داریم به این مسابقه.

تاریخچه گرندپری بحرین

گرندپری بحرین اولین بار در سال 2004 در پیست بین المللی بحرین (Bahrain International Circuit) برگزار شد و به اولین مسابقه تاریخ فرمول یک تبدیل شد که در خاورمیانه برگزار می شود. این مسابقه معمولا در اوایل فصل برگزار می شود و سابقه این را هم دارد که اولین مسابقه فصل فرمول یک باشد.

از سال 2004 به بعد این مسابقه همواره برگزار شده و تنها استثنا سال 2011 بود که به دلیل اعتراض های گسترده در کشور بحرین، FIA ابتدا این مسابقه را به تعویق انداخت و سپس مجبور به لغو کامل آن شد.

معرفی پیست صخیر

پیست صخیر در سال 2002 ساخته شد. مسافت مسابقه ای این پیست 308.238 کیلومتر است که شامل 57 دور می شود و هر دور نیز 5.412 کیلومتر است. این پیست 15 پیچ دارد و دارای 3 ناحیه DRS است.

پیست صخیر به سبقت های متعدد معروف است و معمولا سبقت های زیادی در این مسابقه می بینیم. هایلایت این پیست، پیچ های 10 و 12 است که معمولا شاهد درگیری های متعددی در این دو پیچ هستیم.

گرندپری بحرین فرمول یک در پیست صخیر برگزار می شود
گرندپری بحرین فرمول یک در پیست صخیر برگزار می شود

رکوردهای گرندپری بحرین

تا به حال 9 راننده مختلف موفق به پیروزی در مسابقه بحرین شده اند و 4 راننده بیشتر از یکبار موفق به انجام این کار شده اند. لوییس همیلتن با 5 پیروزی، رکورددار مسابقه بحرین است و بعد از او سباستین فتل موفق به کسب 4 پیروزی در این گرندپری شده است. تیم فراری با 7 پیروزی، در بخش تیمی رکورددار پیروزی در گرندپری بحرین به شمار می رود.

لوییس همیلتن با 5 پیروزی، رکورددار مسابقه بحرین است
لوییس همیلتن با 5 پیروزی، رکورددار مسابقه بحرین است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *