0

گرندپری میامی

گرندپری میامی

گرندپری میامی جدیدترین مسابقه فرمول یک است و از فصل 2022 به تقویم این مسابقات اضافه شده است. نگاهی داریم به این رقابت.

فرمول یک در سال های اخیر همواره سعی کرده تا به پیست های جدید برود و شهرها و کشورهای مختلف را تجربه کند. در جهت گسترده شدن بیشتر این مسابقات، فرمول یک از فصل 2022 به میامی آمریکا می رود تا این کشور نیز مانند ایتالیا، 2 مسابقه را میزبانی کند. البته آمریکا از فصل 2023 یک مسابقه دیگر نیز دارد و گرندپری لاس وگاس نیز به تقویم فرمول یک اضافه خواهد شد. در این مطلب نگاهی داریم به گرندپری میامی که برای اولین بار در فصل 2022 برگزار می شود.

تاریخچه گرندپری میامی

در سال 2018 قرار شد تا شهر میامی برای میزبانی یک مسابقه فرمول یک نامزد شود. در سال 2019 میامی به طور رسمی به فرمول یک پیشنهاد داد و با موافقت این سازمان، قرار شد تا در سال 2021 این شهر میزبان یک مسابقه باشد اما به دلیل ناهماهنگی های صورت گرفته در ساخت پیست، میامی نتوانست در سال 2021 میزبان مسابقه فرمول یک باشد و از فصل 2022 به طور رسمی به این مسابقات اضافه شد.

ورزشگاه هارد راک، میزبان گرندپری میامی است
ورزشگاه هارد راک، میزبان گرندپری میامی است

معرفی پیست میامی

پیست گرندپری میامی در کنار ورزشگاه معروف هارد راک (Hard Rock) است که ورزشگاه خانگی تیم فوتبال آمریکایی میامی دالفینز است و مسابقات مسترز میامی نیز در همین ورزشگاه برگزار می شود. این پیست یک پیست خیابانی به شمار می رود و بخشی از ورزشگاه هارد راک است اما پیست شامل بخش هایی که برای عموم قابل تردد است نمی شود و چند هفته قبل از شروع مسابقه، پیست به طور کامل برای برگزاری مسابقه آماده می شود.

یک دور پیست میامی شامل 5.412 کیلومتر می شود و برای مسابقه فرمول یک، 57 دور تعبیه شده که در مجموع مسافت این پیست را به 308.326 کیلومتر می رساند. پیشبینی می شود که سرعت این پیست در مستقیمی به 320 کیلومتر در ساعت برسد. پیست میامی 19 پیچ دارد و شامل 3 ناحیه DRS نیز می شود.

 پیشبینی می شود که سرعت پیست میامی در مستقیمی به 320 کیلومتر در ساعت برسد
پیشبینی می شود که سرعت پیست میامی در مستقیمی به 320 کیلومتر در ساعت برسد

رکوردهای گرندپری میامی

تا به حال تنها دو مسابقه فرمول یک در میامی برگزار شده که در آن ها مکس ورستپن از تیم ردبول به پیروزی رسیده است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *