0

تیم های منتخب لیگ NBA

تیم های منتخب بهترین های NBA

لیگ NBA هر سال با پایان فصل عادی، تیم های منتخب بهترین های فصل را اعلام می کند. در این مطلب نگاهی داریم به تیم های منتخب لیگ NBA.

یکی از سنت های سالانه لیگ های آمریکایی، انتخاب تیم منتخب فصل است. این تیم ها مانند جوایز این لیگ ها با توجه به عملکرد بازیکنان در فصل عادی انتخاب می شوند. لیگ NBA نیز چنین شرایطی دارد و به این شکل تیم های منتخبی از بهترین های NBA شکل می گیرد که اصطلاحا به All-NBA Team معروف هستند. در این مطلب نگاهی داریم به تیم های منتخب بهترین های فصل، بهترین های دفاعی و بهترین های روکی های لیگ NBA.

تیم های منتخب لیگ NBA؛ بهترین های فصل

از ابتدای تاسیس لیگ NBA، تیم های منتخب این فصل نیز اعلام می شوند. در ابتدا 2 تیم 5 نفره انتخاب می شد اما از سال 1988، 3 تیم منتخب انتخاب می شوند. تیم های منتخب که در اصل بهترین های فصل عادی هستند را گروهی از نویسنده های ورزشی و اصحاب رسانه انتخاب می کنند. از سال 1956 تا به امروز، نحوه چینش این تیم به صورت 2 گارد، 2 فوروارد و یک سنتر است. هر رای برای تیم اول 5 امتیاز، برای تیم دوم 3 امتیاز و برای تیم سوم 1 امتیاز به همراه دارد. در پایان بازیکنانی که در پست خود بیشترین امتیاز را کسب کنند، به ترتیب وارد تیم های منتخب سال می شوند.

اگر یک بازیکن در چند پست رای بیاورد، برای پستی انتخاب می شود که بیشترین رای را آورده است. رکورد حضور در تیم های منتخب لیگ NBA، دست لبران جیمز است که تا به امروز 19 بار در تیم های منتخب فصل قرار گرفته است. 13 حضور جیمز در تیم اول بوده که این نیز یک رکورد است.

کریم عبدالجبار، کوبی برایانت و تیم دانکن هر کدام 15 بار در تیم های منتخب قرار گرفته اند. کوبی برایانت به همراه کارل ملون سابقه 11 حضور در تیم اول را دارد. 11 حضور ملون در تیم اول به طور متوالی بوده که به همراه 11 حضور متوالی لبران جیمز، یک رکورد به شمار می رود.

رکورد حضور در تیم های منتخب لیگ NBA، دست لبران جیمز است که تا به امروز 19 بار در تیم های منتخب فصل قرار گرفته است
رکورد حضور در تیم های منتخب لیگ NBA، دست لبران جیمز است که تا به امروز 19 بار در تیم های منتخب فصل قرار گرفته است

تیم منتخب دفاعی فصل NBA

لیگ NBA از فصل 1969-1968 تصمیم گرفت که تیم منتخب دفاعی هم داشته باشد و بهترین بازیکنان دفاعی فصل در آن قرار بگیرند. هر سال 2 تیم منتخب دفاعی انتخاب می شوند که گزینش بازیکنان حاضر در آن ها دست گروهی از نویسنده های ورزشی و اصحاب رسانه است.

جالب است بدانید که تا فصل 2014-2013، مربی های حاضر در NBA تیم های منتخب دفاعی را انتخاب می کردند اما به دلیل اینکه این رای ها با آرای بهترین بازیکن دفاعی سال متفاوت بود، تصمیم بر این شد تا رای دهنده ها تغییر کنند. نحوه رای گیری نیز به این شکل است که رای برای تیم اول 2 امتیاز و رای برای تیم دوم 1 امتیاز دارد و به همین شکل بازیکنانی که بیشترین رای را در پست خود کسب کنند، وارد تیم منتخب دفاعی فصل می شوند.

تیم دانکن 15 بار توانست به تیم های منتخب دفاعی فصل برسد که یک رکورد است. کوبی برایانت و کوین گارنت نیز هر کدام 12 بار در تیم های منتخب دفاعی قرار گرفتند که بعد از دانکن، بیشترین به شمار می رود. مایکل جردن، گری پیتن، کوین گارنت و کوبی برایانت با 11 حضور در تیم اول دفاعی فصل، رکورددار هستند.

دانکن 15 بار توانست به تیم های منتخب دفاعی فصل برسد که یک رکورد است
دانکن 15 بار توانست به تیم های منتخب دفاعی فصل برسد که یک رکورد است

تیم منتخب روکی های فصل NBA

تیم منتخب روکی های فصل که همان بازیکنان سال اولی و تازه وارد هستند، از فصل 1963-1962 به لیگ NBA اضافه شد. برخلاف دو تیم منتخب دیگر، 2 تیم منتخب روکی های فصل توسط مربی های حاضر در لیگ انتخاب می شوند و مربی ها به بازیکنان تیم خود حق رای دادن ندارند. در اینجا نیز هر رای برای تیم اول 2 امتیاز و هر رای برای تیم دوم 1 امتیاز به همراه دارد و در پایان روکی هایی که بیشترین رای را در پست خود کسب کنند، وارد تیم های منتخب فصل می شوند.

شیکاگو بولز تا به امروز 24 روکی در تیم های منتخب فصل داشته که یک رکورد است و 22 روکی تیم نیویورک نیکس نیز توانسته اند وارد تیم های منتخب روکی های فصل شوند. تا به امروز 120 روکی متولد آمریکا و 28 روکی متولد سایر نقاط جهان به تیم های منتخب فصل رسیده اند.

شیکاگو بولز تا به امروز 24 روکی در تیم های منتخب فصل داشته که یک رکورد است
شیکاگو بولز تا به امروز 24 روکی در تیم های منتخب فصل داشته که یک رکورد است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *