0

فینال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا

فینال لیگ قهرمانان اروپا

فینال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا در ورزشگاه ومبلی شهر لندن و میان رئال مادرید و دورتموند برگزار خواهد شد. نگاهی داریم به این مسابقه.

به گزارش اسپورتس نوتس، با پایان مرحله نیمه نهایی فصل 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا، تکلیف فینالیست های این دوره مشخص شد. رئال مادرید و دورتموند، فینال این فصل را برگزار خواهند کرد. در ادامه نگاهی داریم به فینال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا و جزئیات این بازی.

تاریخ و زمان فینال 2024 لیگ قهرمانان اروپا

فینال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا در تاریخ 12 خرداد 1403 و در ساعت 22:30 به وقت ایران میان رئال مادرید و دورتموند برگزار خواهد شد.

تماشای رایگان فینال لیگ قهرمانان اروپا

از لینک زیر به طور مستقیم به بخش فوتبال سایت استرایک اوت منتقل می شوید و می توانید فینال لیگ قهرمانان اروپا را تماشا کنید.

تقابل رئال مادرید و دورتموند در فینال لیگ قهرمانان اروپا

رئال مادرید برای هجدهمین بار به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیده است. مادریدی ها تمام 8 بار آخری که به فینال UCL رسیده اند را پیروز شده اند و در تلاش هستند تا پانزدهمین قهرمانی خود را به دست بیاورند. در طرف دیگر، دورتموند برای سومین بار به فینال رسیده است. زنبورها آخرین بار در سال 2013 به این مرحله رسیده بودند که اتفاقا در آن سال نیز ورزشگاه ومبلی میزبان فینال بود. دورتموند سابقه یک قهرمانی در این مسابقات را دارد.

رئال مادرید در گروه C اول شد و سپس با شکست تیم های لایپزیش، منچسترسیتی و بایرن مونیخ به فینال رسید. دورتموند نیز در گروه F که به گروه مرگ معروف بود، توانست سرگروه شود و در ادامه از سد تیم های آیندهوون، اتلتیکومادرید و پاریسن ژرمن گذشت و فینالیست شد. رئال مادرید و دورتموند تا به حال در فینال لیگ قهرمانان به مصاف هم نرفته اند و این یک تقابل جدید در فینال به شمار می رود.

فینال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا میان رئال مادرید و دورتموند
فینال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا میان رئال مادرید و دورتموند

مارکو رویس یا تونی کروس؟

فينال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا، پايانى رويايى براى يک آلمانى خواهد بود اما يک آلمانى ديگر با شكست از تيم محبوب خود جدا خواهد شد. ماركو رويس يا تونى كروس؟

مسير اين دو ستاره محبوب آلمانى بسيار با يكديگر فرق داشته؛ كروس به همه چيز در فوتبال باشگاهى رسيده اما رويس تمام افتخارات را فداى وفادارى به تيم محبوبش كرد. كروس مى خواهد به پرافتخارترين بازيكن تاريخ ليگ قهرمانان اروپا تبديل شود و رويس مى خواهد مهم ترين عنوان دوران حرفه اى اش را كسب كند.

قهرمانى هر يک، پايانى رويايى را رقم خواهد زد؛ تونى كروس احتمالا بهترين پايان بندى ممكن براى يک فوتباليست را خواهد داشت و كاپيتان رويس نيز پاداش وفادارى اش را به بهترين شكل دريافت خواهد كرد. تنها يک برنده وجود خواهد داشت اما به راحتى مى توان ادعا كرد كه ماركو رويس و تونى كروس هر دو شايسته اين پايان بندى رويايى هستند.

فینال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا، آخرین بازی تونی کروس و مارکو رویس برای تیم های شان است
فینال 2024-2023 لیگ قهرمانان اروپا، آخرین بازی تونی کروس و مارکو رویس برای تیم های شان است

پانزدهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا

قصه فينال فصل 2024-2023 ليگ قهرمانان، همان قصه تكرارى رئال مادريد در فينال هاى اين مسابقات بود. مهم نيست تيم حريف چه قدر خوب باشد و ايجاد موقعيت كند، چون در پايان رئال مادريد بر بازى مسلط مى شود و حريف را مجازات مى كند.

دورتموند در نيمه اول بارها فرصت برترى داشت اما موقعيت ها يكى پس از ديگرى از دست رفتند تا رئال مادريد يک قربانى ديگر بگيرد. دنى كارواخال و سپس وينيسيوس جونيور و صد البته يک شب درخشان ديگر در فينال از تيبو كورتوا، عدد 15 را در كنار نام پادشاه اروپا حک كردند. تونى كروس بهترين پايان ممكن را تجربه مى كند و قصه دورتموند و ماركو رويس نيز با همان حسرت هميشگى به پايان رسيد.

پانزدهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا
پانزدهمین قهرمانی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *