0

بابی چارلتون؛ اسطوره فوتبال انگلیس و منچستریونایتد

بابی چارلتون

بابی چارلتون؛ اسطوره فوتبال انگلیس و منچستریونایتد در 86 سالگی درگذشت. نگاه مختصری داریم به اسطوره سه شیرها.

به گزارش اسپورتس نوتس، رابرت چارلتون، معروف به بابی چارلتون، در 86 سالگی درگذشت. بابی چارلتون از بهترین های تاریخ فوتبال به شمار می رفت و به باور بسیاری، بهترین فوتبالیست تاریخ انگلیس است. در ادامه نگاه کوتاهی داریم به سر بابی چارلتون.

اسطوره پرافتخار شیاطین سرخ

سر رابرت چارلتون كه مثل بسيارى از رابرت ها به بابى معروف بود، احتمالا بهترين فوتباليستى است كه انگليس تا به حال به خود ديده است. دوران حرفه اى چارلتون با يكى از ناگوارترين حوادث تاريخ فوتبال شروع شد. او عضوى از فاجعه 1958 مونيخ بود؛ جايى كه هواپيماى منچستريونايتد دچار نقص شد و اكثر اعضاى تيم از دنيا رفتند اما هرى گرگ، هم تيمى چارلتون، او را نجات داد تا بابى به يكى از بهترين هاى دنيا تبديل شود.

چارلتون مهم ترين مهره تيم مت بازبى بود. شياطين سرخ رفته رفته از فاجعه مونيخ فاصله گرفتند و درخشش چارلتون در كنار دنيس لاو و جرج بست، منچستريونايتد را به يكى از بهترين تيم هاى دنيا تبديل كرد. چارلتون كاپيتان منچستريونايتدى بود كه اولين قهرمان انگليسى جام اروپا شد.

بابى چارلتون اولين فوتباليست تاريخ بود كه ضمن قهرمانى در جام جهانى و جام اروپا، به توپ طلا نيز رسيد
بابى چارلتون اولين فوتباليست تاريخ بود كه ضمن قهرمانى در جام جهانى و جام اروپا، به توپ طلا نيز رسيد

بابی چارلتون؛ افتخار فوتبال انگلیس

بابى در تيم ملى انگليس نيز نقش پر رنگى داشت و عضو تيمى بود كه مهم ترين جام تاريخ سه شيرها را به دست آورد. چارلتون زمانى كه بازنشسته شد، ركوردهاى فراوانى همچون بيشترين گل در تاريخ تيم ملى انگليس و باشگاه منچستريونايتد و همچنين بيشترين بازى براى تيم هاى ذكر شده را در اختيار داشت.

بابى چارلتون اولين فوتباليست تاريخ بود كه ضمن قهرمانى در جام جهانى و جام اروپا، به توپ طلا نيز رسيد؛ كارى كه تنها ٨ بازيكن بعد از او موفق به انجامش شدند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *