0

جان لوییجی بوفون بازنشسته شد

جان لوییجی بوفون بازنشسته شد

جان لوییجی بوفون، دروازه بان افسانه ای تیم ملی ایتالیا و باشگاه یوونتوس، در 45 سالگی به طور رسمی اعلام بازنشستگی کرد.

به گزارش اسپورتس نوتس، جان لوییجی بوفون که همواره به عنوان یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ فوتبال شناخته می شود، اعلام بازنشستگی کرد. در این مطلب نگاهی داریم به دوران حرفه ای این دروازه بان ایتالیایی.

دوران حرفه ای بوفون

جان لوییجی بوفون دوران حرفه ای خود را در پارما شروع کرد. بعد از درخشش و کسب افتخارات متعدد در این تیم، بوفون با انتقالی که نزدیک به دو دهه رکورد به شمار می رفت، راهیی یوونتوس شد. جی جی 17 سال را در یوونتوس سپری کرد و بعد از یک سال حضور در پاریسن ژرمن، مجدد به این تیم بازگشت.

بازنشستگی جان لوییجی بوفون

بعد از مقطعی دو ساله در یوونتوس، بوفون تصمیم گرفت تا دوران حرفه ای خود را در پارما ادامه دهد. شروع و پایان دوران حرفه ای بوفون در پارما بود و او در تابستان 2023 و در 45 سالگی، به طور رسمی اعلام بازنشستگی کرد. بوفون بدون شکی یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ فوتبال است. او از تاثیرگذارترین دروازه بان های تاریخ نیز به شمار می رود. 28 سال حضور در بالاترین سطح فوتبال حرفه ای، بزرگی کار این دروازه بان افسانه ای را نشان می دهد.

جان لوییجی بوفون در پارما کار خود را شروع کرد و در همین تیم نیز بازنشسته شد
جان لوییجی بوفون در پارما کار خود را شروع کرد و در همین تیم نیز بازنشسته شد

افتخارات

بيشتر از 1100 بازى حرفه اى و حضور در 5 جام جهانى. ركورددار بيشترين بازى در تاريخ سرى آ و تيم ملى ايتاليا. بيشترين بازى ملى به عنوان يک دروازه بان. ركوددار قهرمانى در سرى آ. 13 عنوان بهترين دروازه بان سال سرى آ. 5 حضور در تيم منتخب يوفا و سه حضور در تيم منتخب فيفا از جمله افتخارات پرشمار جان لوییجی بوفون به شمار می روند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *