0

بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC

بهترین های تاریخ UFC

در تاریخ سازمان UFC مبارزهای فوق العاده ای حضور داشتند. در این مطلب نگاهی داریم به بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC.

برخی از بهترین مبارزهای تاریخ رشته های رزمی، سابقه حضور در سازمان UFC را دارند. در میان این مبارزها، برخی به دستاوردهای بسیاری در این پروموشن کسب کرده اند که در این مطلب می خواهیم به آن ها اشاره کنیم. در ادامه نگاهی داریم به برخی از بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC. لازم به ذکر است که این لیست اولویت و رده بندی خاصی ندارد و ترتیب مبارزها براساس هیچ معیار خاصی نیست. همچنین نام های بسیاری در تاریخ UFC هستند که در میان بهترین ها هستند اما در این مطلب به آن ها اشاره نشده و این موضوع به معنای عدم موفقیت و برتری آن ها نیست.

در ضمن این لیست تنها به مبارزهایی اشاره دارد که در سازمان UFC رقابت کرده اند و به عنوان مثال فدور املیاننکو که یکی از بهترین های تاریخ MMA است، در این لیست ذکر نشده است.

جرج سنت پیر

یکی از بهترین و کامل ترین مبارزهای تاریخ MMA و سازمان UFC بدون شک جرج سنت پیر است. سنت پیر از معدود مبارزهایی است که در دو وزن مختلف به قهرمانی رسید. او دوبار عنوان Welterweight را کسب کرد و یکبار هم فاتح Middleweight شد. سنت پیر 28 بار در مسابقات MMA وارد اوکتاگون شد و 26 بار برنده از آن خارج شد. در مقطعی، سنت پیر 13 مبارزه متوالی از جمله 9 دفاع از عنوان Welterweight را تجربه کرد که آماری شگفت انگیز است.

سنت پیر تنوع بالایی در مدل و سبک مبارزه داشت. او می توانست از روش های مختلف استفاده کند و حریف هایش را به همان سبک خودشان شکست دهد. سابقه سنت پیر در رشته های رزمی، از او مبارزی کامل ساخته بود که در تاریخ هنرهای رزمی ترکیبی همتا ندارد.

یکی از بهترین و کامل ترین مبارزهای تاریخ MMA و سازمان UFC بدون شک جرج سنت پیر است
یکی از بهترین و کامل ترین مبارزهای تاریخ MMA و سازمان UFC بدون شک جرج سنت پیر است

دنیل کورمیه

دنیل کورمیه نامی آشنا و محبوب در UFC به شمار می رود. قهرمان سابق سنگین وزن، تنها دومین مبارزی بود که در دو وزن مختلف به طور همزمان قهرمان شد ( Light Heavyweight و Heavyweight). کورمیه 22 مبارزه از 25 مسابقه دوران حرفه ای را پیروز شد. کورمیه قبل از اینکه وارد هنرهای رزمی ترکیبی شود، کشتی گیر بود و همین باعث شد تا سبک مبارزه هایش متفاوت باشد. او 4 بار از عنوان قهرمانی اش دفاع کرد و نامش را به عنوان یکی از بهترین مبارزهای تاریخ UFC جاودانه کرد.

دنیل کورمیه تنها دومین مبارزی بود که در دو وزن مختلف به طور همزمان قهرمان شد
دنیل کورمیه تنها دومین مبارزی بود که در دو وزن مختلف به طور همزمان قهرمان شد

دمیتریس جانسن

دمیتریس جانسن که به باور بسیاری بهترین Flyweight تاریخ UFC است، یکی از سریع ترین مبارزهایی است که MMA تا به حال به خود دیده است. او در دوران حرفه ای خود به 34 پیروزی رسید و تنها 4 بار طعم شکست را چشید. او 11 بار از عنوان خود در UFC دفاع کرد که یک رکورد به شمار می رود. نمی توان لیست بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC را بدون احتساب جانسن درنظر گرفت.

نمی توان لیست بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC را بدون احتساب جانسن درنظر گرفت
نمی توان لیست بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC را بدون احتساب جانسن درنظر گرفت

ژوزه آلدو

بسیاری از مبارزهای MMA، در مدل های مختلف جوجیتسو نیز ماهر هستند و توانایی بالایی دارند. ژوزه آلدو یکی از همین مبارزها است که به واسطه مهارت بالایش در جوجیتسو، در هنرهای رزمی ترکیبی نیز بسیار توانا بود. او در وزن Featherweight رقابت می کرد و از بهترین های این دسته بود. این موضوع را می توان از 31 پیروزی او از جمله 18 برد متوالی (بیشتر از یک دهه) و 8 دفاع از عنوان قهرمانی متوجه شد.

ژوزه آلدو 8 بار از عنوان قهرمانی اش در UFC دفاع کرد
ژوزه آلدو 8 بار از عنوان قهرمانی اش در UFC دفاع کرد

کانر مک گرگر

بی شک MMA و سازمان UFC بدون کانر مک گرگر در جایگاه فعلی قرار نداشت. مک گرگر احتمالا تاثیرگذارترین چهره تاریخ UFC به شمار می رود. فارغ از توانایی فنی، او کسی بود که توجه ها را به سمت خود و MMA کشاند و در کنفرانس های خبری، جنجال ساز می شد. مک گرگر که به سبک هجومی اش معروف است، کسی بود که به قهرمانی ژوزه آلدو در Featherweight پایان داد. کانر هنوز بازنشسته نشده و در این مدت توانسته 22 پیروزی برسد. او در مقطعی به طور همزمان قهرمان دسته های Featherweight و Lightweight بود.

کانر مک گرگر معروف ترین چهره UFC به شمار می رود
کانر مک گرگر معروف ترین چهره UFC به شمار می رود

اندرسون سیلوا

نام اندرسون سیلوا تا ابد به عنوان یکی از بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC مطرح می شود. او 2457 روز قهرمان دسته Middleweight این پروموشن بود که طولانی ترین روند قهرمانی یکی مبارز در تاریخ UFC به شمار می رود. اندرسون سیلوا در یکی از سخت ترین کلاس های UFC توانست 10 بار از قهرمانی اش دفاع کند. سیلوا که یکی از برترین استرایکرهای تاریخ MMA به شمار می رود، بعد از مصدومیت نتوانست به فرم قبلی برگردد و به همین دلیل باخت های زیادی را تجربه کرد اما این هرگز باعث نمی شود که دوران اوج او فراموش شود.

نام اندرسون سیلوا تا ابد به عنوان یکی از بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC مطرح می شود
نام اندرسون سیلوا تا ابد به عنوان یکی از بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC مطرح می شود

استیپه میوچیچ

استیپه میوچیچ یکی از بهترین ورزشکارانی است که تا به امروز در UFC حضور داشته است. میوچیچ قبل از ورود به دنیای هنرهای رزمی ترکیبی، بوکس کار می کرد و مدتی هم کشتی می گرفت. او به قدری قدرتمند بود که حتی سری هم به رشته های غیر رزمی زد و در مقطعی نیز بیسبال بازی می کرد. میوچیچ 24 پیروزی و تنها 4 شکست در کارنامه دارد. او دو مرتبه قهرمان سنگین وزن UFC شد و چهار بار نیز از عنوان خود دفاع کرد. میوچیچ سابقه پیروزی برابر اسم های بزرگی همچون دنیل کورمیه و فرانسیس انگانو را در کارنامه دارد.

استیپه میوچیچ از بهترین های دسته سنگین وزن UFC به شمار می رود
استیپه میوچیچ از بهترین های دسته سنگین وزن UFC به شمار می رود

حبیب نورماگومدوف

مبارزی شکست ناپذیر. حبیب نورماگومدوف دوران حرفه ای خود در هنرهای رزمی ترکیبی را با رکورد فوق العاده 0-29 به پایان رساند و تمام مبارزه هایش در UFC را برنده شد. قهرمان سابق دسته Lightweight، در دوران حرفه ای اش، مبارزهایی همچون کانر مک گرگر، جاستین گیچی و داستین پویریه را شکست داد و نام خود را به عنوان یکی از بهترین مبارزهای تاریخ یو اف سی UFC و همچنین MMA ابدی کرد. حبیب بعد از مرگ پدرش تصمیم به بازنشستگی گرفت و در حالی رفت که مانند جرج سنت پیر در اوج به سر می برد و قهرمان UFC بود.

حبیب نورماگومدوف دوران حرفه ای خود در هنرهای رزمی ترکیبی را با رکورد فوق العاده 0-29 به پایان رساند
حبیب نورماگومدوف دوران حرفه ای خود در هنرهای رزمی ترکیبی را با رکورد فوق العاده 0-29 به پایان رساند

جان جونز

مرد بد هنرهای رزمی ترکیبی بدون شک یکی از بزرگ ترین های تاریخ این رشته است. بسیاری از طرفداران و همچنین کارشناسان MMA، جان جونز را بهترین می دانند و حتی دینا وایت، رئیس UFC نیز به او لقب به «بهترین تمام دوران» را داده است. جونز که همچنان مبارزه می کند، در 27 مبارزه به برتری رسیده و بعد از اینکه در 23 سالگی به جوان ترین قهرمان تاریخ UFC تبدیل شد، توانست 11 بار از عنوان خود در دسته Light Heavyweight دفاع کند. جونز سپس به دسته Heavyweight رفت و در این کلاس هم به قهرمانی رسید. جالب است بدانید که تنها شکست دوران حرفه ای جونز نیز به دلیل دیسکوالیفای شدن او بود و جونز هنوز به دلیل فنی شکست نخورده است!

به باور بسیاری، جان جونز بهترین مبارز تاریخ MMA است
به باور بسیاری، جان جونز بهترین مبارز تاریخ MMA است

الکساندر وولکانوفسکی

بهترین استرالیایی تاریخ UFC و یکی از بهترین های تاریخ دسته Featherweight. وولکانوفسکی تا به امروز در 29 مبارزه به 26 پیروزی رسیده و چهار بار از عنوان قهرمانی اش دفاع کرده است. وولکانوفسکی برابر مبارزهایی همچون چد مندس، ژوزه آلدو و مکس هالووی به برتری رسیده و همچنان نیز فرصت دارد تا رکورد خود را بهتر کند.

الکساندر وولکانوفسکی همچنان فرصت دارد تا رکورد خود را بهتر کند
الکساندر وولکانوفسکی همچنان فرصت دارد تا رکورد خود را بهتر کند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *