0

رکوردهای نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ یکی از برترین تنیسورهای تاریخ است. در این مطلب نگاهی داریم به آمار و ارقام و رکوردهای نواک جوکوویچ.

نواک جوکوویچ نه تنها یکی از بهترین تنیسورهای تاریخ، بلکه یکی از بهترین ورزشکارهایی است که تا به امروز جهان به خود دیده است. جوکوویچ در کنار راجر فدرر و رافائل نادال، ورزش تنیس را به سطح خارق العاده ای رساند که شاید هیچوقت دیگر تکرار نشود. اسطوره صربستانی رکوردهایی به ثبت رسانده که شکسته شدن آن ها بعید و غیرممکن به نظر می رسند. برابری با کارنامه حرفه ای او، از سخت ترین ماموریت های تنیس به شمار می رود.

رکوردهای نواک جوکوویچ؛ صربیناتور تسلیم ناپذیر

به باور بسیاری، جوکوویچ کامل ترین تنیسور تاریخ این ورزش است و این موضوع را می توان از آمار و ارقام او نیز متوجه شد. نوله تا به امروز 98 عنوان قهرمانی از جمله 23 عنوان گرند اسلم و 40 عنوان مسترزهای 1000 امتیازی کسب کرده است. او سابقه بیشتر از 1000 پیروزی در کارنامه خود دارد و بیشتر از 400 هفته مرد شماره یک تنیس جهان بوده است.

او تنها تنیسوری است که سابقه قهرمانی در تمام مسترزهای 1000 امتیازی را دارد. نوله تنها تنیسوری است که در فرمت هاردکورت، خاک و چمن، به طور همزمان مدافع عنوان قهرمانی هر 4 گرند اسلم بوده است. نوله 7 بار فصل را به عنوان مرد شماره یک تنیس جهان به پایان رسانده است. او 7 بار نیز قهرمان مسابقات پایان فصل شده که یک رکورد به شمار می رود.

بیشترین قهرمانی در مسابقات گرند اسلم از مهم ترین رکوردهای نواک جوکوویچ به شمار می رود
بیشترین قهرمانی در مسابقات گرند اسلم از مهم ترین رکوردهای نواک جوکوویچ به شمار می رود

رکوردهای شگفت انگیز نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ تنها تنیسوری است که در هر یک از مسابقات گرند اسلم حداقل سه بار قهرمان شده است. 35 حضور نوله در فینال گرند اسلم نیز یک رکورد در تاریخ تنیس (مردان و زنان) به شمار می رود. جوکوویچ سابقه حداقل 7 فینال در هر یک از چهار گرند اسلم دنیای تنیس را دارد. در اصل او در گرند اسلم های استرالیا اپن، ویمبلدون و یو اس اپن به 9 فینال رسیده که دستاوردی شگفت انگیز است.

نواک جوکوویچ از ویمبلدون 2015 تا رولاند گاروس 2016، موفق به کسب 4 عنوان متوالی گرند اسلم شد. او تنها تنیسور مرد تاریخ است که به طور همزمان، مدافع عنوان قهرمانی در هر یک از سه سطح اصلی تنیس (هاردکورت، خاک و چمن) بوده است. 58 حضور نوله در فینال مسابقات مسترز، بیشتر از هر تنیسور دیگری است. او تنها تنیسوری است که تمام 9 مسترز 1000 امتیازی را قهرمان شده است. او سابقه حداقل دو قهرمانی در هر یک از مسابقات مسترز را دارد.

4 قهرمانی متوالی نواک جوکوویچ در مسابقات پایان فصل، یک رکورد به شمار می رود. او در 12 سال مختلف به رنک 1 ATP رسیده که مجددا یک رکورد به شمار می رود.

تماشای ویدیو در یوتیوب

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *