0

گرندپری برزیل

گرندپری برزیل

گرندپری برزیل یکی از مسابقات سالانه تقویم فرمول یک است. در این مطلب نگاهی داریم به این رقابت و تاریخچه و پیست این گرندپری را بررسی می کنیم.

گرندپری برزیل یکی از مسابقات سالانه فرمول یک است که در اواخر فصل این رقابت ها برگزار می شود. قدمت این مسابقه به نیم قرن می رسد و به دلیل برگزاری مسابقه در اواخر فصل فرمول یک، معمولا این رقابت با تعیین قهرمان فصل مصادف می شود و به همین دلیل در فصول بسیاری، گرندپری برزیل از حساسیت بسیار بالایی برخوردار بوده است. در این مطلب نگاهی داریم به این مسابقه.

تاریخچه گرندپری برزیل

سابقه مسابقات اتومبیل رانی در برزیل، برمی گردد به دهه 1930 و مسابقات متعددی که در سائوپائولو برگزار شد. جنگ جهانی دوم اما روند رو به رشد برزیلی ها در این رشته را با مشکل روبرو کرد و به دلیل عدم توانایی اروپایی ها برای سفر به این کشور، اتومبیل رانی به سد محکمی در این کشور برخورد کرد و سال ها خبری از مسابقات مهم و معتبر نبود. با پایان جنگ جهانی دوم و سپس تشکیل مسابقات فرمول یک، رفته رفته وضعیت اتومبیل رانی در برزیل نیز بهتر شد و درخشش راننده های برزیلی در فرمول یک باعث شد تا در سال 1972، این کشور نیز میزبان مسابقات فرمول یک شود.

گرندپری برزیل اولین بار با نام گرندپری سائوپولو در سال 1972 و در پیست اینترلاگوس برگزار شد. با این حال در این سال، گرندپری برزیل یک مسابقه رسمی در چارچوب فرمول یک نبود اما بعد از برگزاری این رقابت، فرمول یک تصمیم گرفت تا از سال 1973، مسابقه ای رسمی در این کشور برگزار کند. گرندپری برزیل به مدت 5 سال در اینترلاگوس برگزار شد اما سپس به دلیل تغییراتی که قرار بود در این پیست اعمال شود، پیست Jacarepaguá که بعدها به پیست نلسون پیکه تغییر نام داد، میزبان این مسابقه شد.

 گرندپری برزیل از سال 1973 تا 2022، تنها یکبار از تقویم فرمول یک حذف شد
گرندپری برزیل از سال 1973 تا 2022، تنها یکبار از تقویم فرمول یک حذف شد

گرندپری برزیل در 2 مقطع و در مجموع 10 دوره در ریو دژانیرو برگزار شد اما از سال 1990 تا به امروز، این مسابقه مجددا در پیست اینترلاگوس شهر سائوپائولو برگزار می شود. لازم به ذکر است که این رقابت از سال 1973 تا 2022، تنها یکبار از تقویم فرمول یک حذف شد و آن هم سال 2020 و به دلیل شیوع ویروس کرونا بود.

مسابقه های سرنوشت ساز گرندپری برزیل

همانطور که ذکر شد، به دلیل اینکه معمولا مسابقه برزیل در اواخر فصل فرمول یک برگزار می شود، قهرمانی های متعددی در این گرندپری قطعی شده است. در سال 2005 فرناندو آلونسو توانست اولین قهرمانی خود را در اینترلاگوس قطعی کند و فصل عجیب و غریب 2007 نیز با قهرمانی کیمی رایکونن در این مسابقه به پایان رسید. گرندپری برزیل در سال 2008 هیچگاه از ذهن طرفداران فرمول یک نخواهد رفت و دلیل آن قهرمانی لوییس همیلتن در پیچ آخر این مسابقه بود که باعث شد بالاتر از فیلیپه ماسای برزیلی و مقابل چشمان طرفداران او، بر بام F1 قرار بگیرد. این مسابقه در سال های 2009 و 2012 نیز شاهد روشن شدن تکلیف قهرمانی بود. در سال 2012، سباستین فتل در مسابقه ای جذاب و خاطره انگیز، توانست بالاتر از فرناندو آلونسو قهرمان شود.

لوییس همیلتن اولین قهرمانی خود در فرمول یک را در گرندپری برزیل 2008 به دست آورد
لوییس همیلتن اولین قهرمانی خود در فرمول یک را در گرندپری برزیل 2008 به دست آورد

معرفی پیست اینترلاگوس

پیست اینترلاگوس در سال 1938 ساخته شد و اولین بار به طور رسمی در سال 1973 میزبان یک مسابقه فرمول یک بود. این پیست تا به امروز میزبان مسابقه های اتومبیل رانی بسیاری بوده اما همواره با ریس های هیجان انگیز F1 شناخته می شود. مستقیمی های طولانی و پیچ هایی که بعضی از آن ها باریک و بعضی مستقیمی ها را به یکدیگر متصل می کنند، حالتی بیضی شکل به این پیست داده اند که در نوع خود جالب است.

طول پیست اینترلاگوس 4.309 کیلومتر است و 71 دور این مسابقه در چارچوب فرمول یک، آن را به 305.879 کیلومتر می رساند. 2 ناحیه DRS نیز برای این پیست تعبیه شده است.

از سال 1990 تا به امروز، پیست اینترلاگوس همواره میزبان مسابقات فرمول یک بوده است
از سال 1990 تا به امروز، پیست اینترلاگوس همواره میزبان مسابقات فرمول یک بوده است

رکوردهای گرندپری برزیل

تا به امروز 14 راننده بیشتر از یکبار برنده این مسابقه شده اند و 5 راننده نیز توانسته اند حداقل 3 بار برنده گرندپری برزیل شوند. در این بین الن پروست با 6 بار پیروزی، رکورددار بیشترین برد در این مسابقه است. در بخش تیمی نیز مک لارن 12 بار در برزیل به پیروزی رسیده که یک برد بیشتر از فراری است و رکورد تیمی این مسابقه به شمار می رود.

الن پروست بیشتر از هر راننده ای توانسته فاتح گرندپری برزیل شود
الن پروست بیشتر از هر راننده ای توانسته فاتح گرندپری برزیل شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *