0

قهرمانی دراماتیک بایرن مونیخ در بوندسلیگا

قهرمانی دراماتیک بایرن مونیخ در بوندسلیگا

بایرن مونیخ با پیروزی دراماتیک برابر کلن و ضمن شکست خانگی دورتموند مقابل ماینتس، قهرمان فصل 2023-2022 بوندسلیگا شد.

به گزارش اسپورتس نوتس، در جریان هفته آخر فصل 2023-2022 بوندسلیگا، بایرن مونیخ در حالی که در دقیقه 80 گل خورد و بازی برده را با تساوی عوض کرد، به لطف گل تماشایی جمال موسیالا در دقیقه 89، موفق به شکست 1-2 کلن شد تا با توجه به شکست عجیب دورتموند برابر ماینتس، برای یازدهمین فصل متوالی فاتح بوندسلیگا شد.

فرصت سوزی عجیب دورتموند و از دست دادن قهرمانی

دورتموند این فرصت را داشت تا در خانه و مقابل چشمان تماشاگرانش، به سلطه 10 ساله بایرن مونیخ پایان دهد و برای اولین بار از سال 2012 قهرمان بوندسلیگا شود. با این حال زنبورها 2 گل زودهنگام از ماینتس دریافت کردند و در اواسط نیمه دوم یک گل را پاسخ دادند. گل دوم دورتموند زمانی به ثمر رسید که دیگر فایده نداشت و لحطاتی بعد سوت پایان بازی به صدا درآمد.

برای لحظاتی، دورتموند حتی با وجود شکست هم قهرمان بود! وقتی کلن گل تساوی را به بایرن مونیخ زد، حتی شکست 2-1 برابر ماینتس هم مانع قهرمانی دورتموند نمی شد اما گل دوم باواریایی ها، رویای زنبورها را از بین برد.

دورتموند فرصتی طلایی برای قهرمانی در بوندسلیگا را از دست داد
دورتموند فرصتی طلایی برای قهرمانی در بوندسلیگا را از دست داد

تحولات عظیم در کادرفنی بایرن مونیخ

چیزی از قهرمانی دراماتیک بایرن مونیخ نگذشته بود که خبر آمد کادرفنی این تیم دچار تحولات عظیمی شده است. اولیور کان و حسن طالح حمیدزیچ برکنار شدند و مونیخی ها خلی سریع دست به تغییر زدند. بایرن مونیخ در حالی فصل را با قهرمانی لحظه آخری در بوندسلیگا به پایان رساند که این تیم یکی از شانس های اصلی کسب سه گانه بود!

مونیخی ها با یولیان ناگلزمن شرایط خوبی داشتند. بعید بود که ناگلزمن نتواند قهرمانی بوندسلیگا را تکرار کند. او در جام حذفی هم حضور داشت و تمام 8 بازی اش در لیگ قهرمانان اروپا را نیز برنده شده بود. اخراج او اما تمام معادلات را بهم زد و حالا بایرن مونیخ با عواقب آن اخراج مواجه شده است.

بایرن مونیخ سریع دست به کار شد و کادرفنی اش را تغییر داد
بایرن مونیخ سریع دست به کار شد و کادرفنی اش را تغییر داد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *