0

وگاس گلدن نایتس قهرمان فصل 2023-2022 لیگ NHL شد

قهرمانی وگاس گلدن نایتس در لیگ NHL

وگاس گلدن نایتس با برتری برابر فلوریدا پنترز، برای اولین بار قهرمان استنلی کاپ لیگ NHL شد. نگاهی داریم به این قهرمانی.

به گزارش اسپورتس نوتس، در جريان بازى پنجم فينال استنلى كاپ، وگاس گلدن نايتس يكى از قاطع ترين پيروزى هاى تاريخ اين مسابقات را به دست آورد و با نتيجه 3-9 از سد فلوريدا پنترز گذشت تا براى اولين بار قهرمان استنلى كاپ شود. در ادامه نگاهی داریم به پلی آف و فینال استنلی کاپ.

پلی آف فصل 2023-2022 لیگ NHL

با پایان فصل عادی، چهره تیم های حاضر در پلی آف مشخص شد. 16 تیم صعودکرده به پلی آف با یکدیگر رقابت کردند. در راند اول پلی آف کنفرانس شرق یکی از بزرگ ترین شگفتی های تاریخ این مسابقات رخ داد. فلوریدا پنترز که به عنوان سید 8 به پلی آف رسیده بود، توانست بوستون بروئینز که بهترین رکورد تاریخ فصل عادی لیگ NHL را ثبت کرده بود را حذف کرد. پنترز در حالی بروئینز را شکست داد که در سری 3-1 عقب بود و سپس به 3 پیروزی متوالی رسید.

شگفتی سازی پنترز ادامه داشت و این تیم توانست در ادامه تورنتو میپل لیفس و کارولاینا هریکینز را نیز شکست دهد و راهی فینال استنلی کاپ شود. در کنفرانس غرب نیز وگاس گلدن نایتس توانست با شکست تیم های وینپگ جتس، ادمنتن اویلرز و دالاس استارز، مثل پنترز، برای دومین بار راهی فینال شود.

نمودار پلی آف فصل 2023-2022 لیگ NHL
نمودار پلی آف فصل 2023-2022 لیگ NHL

اولین قهرمانی وگاس گلدن نایتس در استنلی کاپ

در فینال فصل 2023-2022 لیگ NHL، وگاس گلدن نایتس توانست در 5 بازی فلوریدا پنترز را شکست دهد و برای اولین بار قهرمان استنلی کاپ شود. گلدن نایتس در بازی پنجم با نتیجه 3-9 پنترز را شکست داد. 9 گل گلدن نايتس، بيشترين تعداد گل يک تيم در بازى نهايى تاريخ فينال استنلى كاپ است.
تنها 6 فصل از تاسيس فرنچايز گلدن نايتس مى گذرد و وگاسى ها به سريع ترين تيم در ميجرليگ هاى آمريكايى از سال 2001 و آريزونا دايمندبكس در ليگ MLB تبديل شدند كه به قهرمانى مى رسند.

اولین قهرمانی وگاس گلدن نایتس در استنلی کاپ
اولین قهرمانی وگاس گلدن نایتس در استنلی کاپ

جاناتان مارشزا؛ ارزشمندترین بازیکن پلی آف

همانطور که می دانید، در لیگ NHL برخلاف سایر میجرلیگ های آمریکا، ارزشمندترین بازیکن پلی آف انتخاب می شود و خبری از ارزشمندترین بازیکن فینال نیست. عنوان Conn Smythe كه به ارزشمندترین بازيكن پلى آف مى رسد، به جاناتان مارشزا رسيد. مارشزا در پلى آف اين فصل موفق به ثبت 13 گل و 12 پاس گل شد.

جاناتان مارشزا؛ ارزشمندترین بازیکن پلی آف
جاناتان مارشزا؛ ارزشمندترین بازیکن پلی آف

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *