0

کشتی کج چیست؟

کشتی کج چیست؟

کشتی کج یا اصطلاح درست آن کشتی حرفه ای، ورزشی نمایشی به شمار می رود که خط داستانی مشخص و شخصیت های منحصر به فرد دارد. 

در ایران به کشتی حرفه ای یا همان پرو رسلینگ، به اشتباه کشتی کج گفته می شود. در این مطلب ضمن آشنایی با کشتی حرفه ای، شرح می دهیم که چرا کشتی کج اشتباه است و نباید از این کلمه استفاده کرد.

کشتی حرفه ای

پرو رسلینگ یا همان کشتی حرفه ای، ورزشی نمایشی به شمار می رود که خط داستانی مشخص و شخصیت های منحصر به فرد دارد. این رشته که در مقاطعی محبوبیت فوق العاده ای پیدا کرد، هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. سازمان های مختلف، با نمایش های متنوع و بعضا جذاب خود، سعی در جذب مخاطب های بیشتری دارند.

تا سال ها، سازمان ها و کمپانی های مختلف پرو رسلینگ و همچنین ورزشکارهای این رشته، سعی داشتند تا ماهیت نمایشی بودن ورزش خود را پنهان کنند. سازمان ها نمی خواستند تا مردم این مسابقات را به حالت یک شو و تئاتر نگاه کنند. با این حال رفته رفته ماهیت پرو رسلینگ نمایان شد و از اواخر دهه 1980، نمایشی بودن این ورزش مشخص شد. سرانجام مردم متوجه شدند که پرو رسلینگ، ورزشی نمایشی است که برد و باخت در آن از قبل معین شده است.

تماشای ویدیو در یوتیوب

کشتی کج اشتباه است

کشتی حرفه ای از کشتی باستانی انگلیس که Catch Wrestling نامیده می شود، الهام گرفته است. این کشتی در اصل همان کشتی کچ معنی می شود. این نام به طرز عجیبی در ایران کشتی کج خطاب می شود. حتی تا به امروز نیز پرو رسلنیگ به اشتباه کشتی کج نامیده می شود. حتی اصطلاح کشتی کچ هم برای این مدل کشتی درست نیست زیرا کشتی کچ خودش مدل مجزایی از کشتی است. با این حال کشتی کچ خطاب کردن کشتی حرفه ای، معقولانه تر است تا اینکه از کشتی کج برای این رشته نام برده شود.

کچ

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *