0

مکس ورستپن رکورردار برد در تاریخ ردبول

رکورد مکس ورستپن در ردبول

مکس ورستپن با کسب پیروزی در گرندپری موناکو 2023، به سی و نهمین برد خود در فرمول یک رسید و رکورردار بیشترین پیروزی در تاریخ ردبول شد.

به گزارش اسپورتس نوتس، با كسب دومين برد در گرندپرى موناكو، مكس ورستپن حالا 39 پيروزى در ردبول كسب كرده است. او اکنون بالاتر از سباستين فتل و به تنهايى، ركورددار بيشترين برد در تاريخ اين تيم شد. ورستپن 25 ساله اكنون تنها 2 پيروزى تا رسيدن به تعداد بردهاى ايرتون سناى افسانه اى و رده پنجم بيشترين برد در تاريخ F1 فاصله دارد. در ادامه نگاهی داریم به افتخارات راننده فعلی ردبول.

افتخارات مکس ورستپن در فرمول یک

مکس ورستپن که اولین بار درفصل 2015 و در سن 17 سالگی در فرمول یک شرکت کرد. راننده هلندی اکنون به یکی از پرافتخارترین راننده های تاریخ این مسابقات تبدیل شده است. این در حالی است که ورستپن تنها 25 سال دارد و فرصت بسیاری دارد تا بتواند به افتخارات خود اضافه کند.

ورستپن تا به امروز 2 قهرمانی کسب کرده است و احتمال فراوان، در فصل 2023 به سومین قهرمانی اش نیز خواهد رسید. او در حال حاضر 39 برد کسب کرده که در رده ششم بیشترین برد در تاریخ فرمول یک است. ورستپن 83 بار روی سکو ایستاده و 23 بار نیز پول پوزیشن این مسابقات را به دست آورده است. با توجه به قدرت تیم ردبول، پیشبینی می شود که ورستپن حداقل تا سال 2026، به افتخارات بسیار بیشتری برسد.

لازم به ذکر است که مکس ورستپن در سال 2016 و با برد در گرندپری اسپانیا، با 18 سال سن، به جوان ترین برنده تاریخ فرمول یک تبدیل شد. رکوردی که شاید هیچوقت شکسته نشود.

مکس ورستپن در سال 2016 و با برد در گرندپری اسپانیا، با 18 سال سن، به جوان ترین برنده تاریخ فرمول یک تبدیل شد
مکس ورستپن در سال 2016 و با برد در گرندپری اسپانیا، با 18 سال سن، به جوان ترین برنده تاریخ فرمول یک تبدیل شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *