0

هری کین به بایرن مونیخ پیوست

هری کین

هری کین بعد از 10 سال حضور متوالی در تاتنهام، این تیم را ترک کرد و راهی بایرن مونیخ شد. نگاهی داریم به این انتقال مهم.

به گزارش اسپورتس نوتس، سرانجام بعد از کش و قوس های فراوان، هری کین به بایرن مونیخ پیوست. کاپیتان تیم ملی انگلیس حالا شماره 9 جدید باواریایی ها است. نگاهی داریم به این انتقال و دوران کین در تاتنهام برا بررسی می کنیم.

هری کین راهی بایرن مونیخ شد

هری کین با انتقالی 4 ساله به ارزش 120 میلیون یورو به بایرن مونیخ پیوست. 100 میلیون یورو این انتقال تضمین شده و 20 میلیون یورو نیز شامل پاداش می شود. کین با شماره 9 در بایرن مونیخ بازی می کند. کین بعد از 14 سال حضور در تاتنهام، از این تیم جدا شد. او از سال 2009 در این باشگاه لندنی حضور داشت و بعد از چند انتقال قرضی، از سال 2013 به ترکیب اصلی این تیم رسید.

آمار و ارقام هری کین در تاتنهام

هری کین حدود 10 سال در تاتنهام بازی کرد. او در این مدت موفق به ثبت 280 گل برای تاتنهام شد. او بهترین گلزن تاریخ این باشگاه به شمار می رود. 213 گل هری کین در لیگ برتر انگلیس، در رده دوم بیشترین گل در تاریخ این لیگ قرار می گیرد. کین 5 بار در تیم منتخب فصل PL قرار گرفت و سه بار نیز بهترین گلزن فصل این لیگ شد.

هری کین بهترین گلزن تاریخ باشگاه تاتنهام است
هری کین بهترین گلزن تاریخ باشگاه تاتنهام است

در جستجوی افتخار

چالش جديد هرى كين شروع شد. در 30 سالگى. در مقطعى كه كم كم دوران حرفه اى اكثر ورزشكاران از اوج فاصله مى گيرد. با اين حال، 30 سالگى آن قدر هم دير نيست كه نتوان دوران جديدى براى يک ورزشكار متصور شد. كين يک شروع جديد را تجربه مى كند. شروعى از جنس حضور در يكى از بهترين تيم هاى فوتبال دنيا و البته تيمى كه به خوبى راه موفقيت و افتخار را مى شناسد.

هرى كين يكى از بهترين مهاجم هاى اين نسل است اما درست يا غلط، ورزشكاران با افتخار و جام سنجيده مى شوند و درخشش فردى در جايگاه بعد قرار مى گيرد. كين نمى خواهد صرفا يک مهاجم تراز اول با آمار فردى خوب باشد و هدف او حالا فتح مهم ترين عناوين باشگاهى است.

حضور كاپيتان انگليس در پرافتخارترين تيم آلمان، اتفاق جديدى است. فوتبالى ها به چنين انتقال هايى عادت ندارند اما يک چيز را خوب مى دانند و آن اهميت شماره 9 بايرن مونيخ براى باواريايى ها است. مونيخى ها براى جذب كين، اعتبار زيادى به خرج دادند. از منت كشيدن تاتنهام گرفته تا هزينه هايى كه كمتر از اين تيم ديده ايم.

كين و بايرن مونيخ هر دو به یکدیگر نياز دارند. يكى براى رسيدن به جايگاه واقعى خود در فوتبال و ديگرى براى بازگشت به قله اين رشته.

چالش جدید هری کین شروع شد
چالش جدید هری کین شروع شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *