0

زلاتان ابراهیموویچ بازنشسته شد

بازنشستگی زلاتان

زلاتان ابراهیموویچ سرانجام در 41 سالگی بازنشسته شد. نگاهی داریم به دوران حرفه ای و خبر بازنشستگی اسطوره سوئدی دنیای فوتبال.

به گزارش اسپورتس نوتس، زلاتان ابراهيموويچ به طور رسمى در 41 سالگى بازنشسته شد. يكى از بهترين هاى قرن 21 كه با شخصيت جذاب و جنجالى اش در داخل و خارج زمين، لحظات فوق العاده اى را رقم زده است. زلاتان براى 9 تيم مختلف به ميدان رفت و ضمن ثبت بيشتر از 570 گل، 32 جام نيز در دوران حرفه اى خود كسب كرد.

زلاتان ابراهیموویچ؛ مغرور دوست داشتنی

زلاتان ابراهیموویچ همواره به غرور زیاد خود معروف بوده است. بسیاری از شخصیت مغرور زلاتان را دوست دارند اما بعضی ها هم علاقه ای به او و غرور فراوانش ندارند. زلاتان ابراهیموویچ در هر تیمی بود درخشید و عناوین مختلفی کسب کرد. ابراهیموویچ یکی از سرشناس ترین بازیکنانی است که هیچگاه نتوانست فاتح لیگ قهرمانان اروپا شود.

زلاتان سابقه بازی در لیگ های سوئد، هلند، ایتالیا، اسپانیا و حتی آمریکا را هم در کارنامه دارد. او برای 9 تیم مختلف به میدان رفت اما فقط در دو تیم بیشتر از 3 سال حضور داشت: 6 سال در میلان و 4 سال در پاریسن ژرمن.

زلاتان ابراهیموویچ بیشتر از هر تیم دیگری در میلان حضور داشت
زلاتان ابراهیموویچ بیشتر از هر تیم دیگری در میلان حضور داشت

آمار و افتخارات

ابراهیموویچ 573 گل در دوران حرفه ای خود به ثمر رساند. بیشتر از 500 گل او در بازی های باشگاهی به ثمر رسیده است. او سابقه کسب 32 جام مختلف همچون سری آ ایتالیا و لالیگا اسپانیا را در کارنامه دارد. زلاتان در تمام دقایق فوتبال گلزنی کرده است و توانسته در 4 دهه مختلف، دروازه حریفان را باز کند.

از دیگر افتخارات پرشمار زلاتان ابراهیموویچ می توان به 11 بار نامزدی در توپ طلای فرانس فوتبال، حضور در تیم منختب سال، تیم منتخب یورو و همچنین تیم فصل لیگ قهرمانان اروپا اشاره کرد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *