0

لیورپول-منچسترسیتی؛ آخرین تقابل کلوپ و گواردیولا

کلوپ و گواردیولا

دیدار لیورپول-منچسترسیتی، آخرین تقابل یورگن کلوپ با پپ گواردیولا نیز به شمار می رود. نگاهی داریم به این مسابقه.

به گزارش اسپورتس نوتس، تیم های لیورپول و منچسترسیتی در چارچوب هفته بیست و هشتم فصل 2024-2023 لیگ برتر انگلیس به مصاف هم رفتند. این بازی در تکلیف قهرمان این فصل نیز اهمیت بسیاری داشت و احتمالا، آخرین باری بود که یورگن کلوپ و پپ گواردیولا به مصاف هم رفتند. نگاهی داریم به دیدار لیورپول-منچسترسیتی.

سکانس پایانی؛ آخرین تقابل کلوپ و گواردیولا

كمتر پيش مى آيد كه تقابل هاى فوتبالى را با مربى هاى دو تيم به ياد بياوريم. نه تنها فوتبال، بلكه در اكثر ورزش هاى تيمى نيز به همين شكل است و همواره اين ستاره ها و بازيكنان مطرح تيم ها هستند كه به چهره اصلى يک دوئل تبديل مى شوند. با اين حال مثال هاى متعددى در فوتبال وجود دارد كه به تقابل دو مربى بدل شدند. به عنوان نمونه، در اواخر دهه 1990 و اوايل دهه 2000، بازى هاى منچستريونايتد و آرسنال به جدال الكس فرگوسن و آرسن ونگر معروف شده بودند يا با ورود ژوزه مورينيو، اين تقابل ها بيشتر از قبل، رنگ و بوى مربى ها را به خود گرفت.

اين را مى توان درباره الكلاسيكوهاى اوايل دهه 2010 هم گفت كه به غير از دوئل مسى-رونالدو، هميشه پپ گوارديولا و ژوزه مورينيو هم از چهره هاى اصلى تقابل رئال مادريد و بارسلونا به شمار مى رفتند.

لیورپول-منچسترسیتی؛ آخرین تقابل کلوپ و گواردیولا
لیورپول-منچسترسیتی؛ آخرین تقابل کلوپ و گواردیولا

يكى ديگر از اين معدود بازى ها، رويارويى ليورپول و منچسترسيتى در سال هاى اخير است؛ بازى هايى كه امضاى آن ها، مربى هاى روى نيمكت بودند. پپ گوارديولا و يورگن كلوپ، بالاترين سطح فوتبال مدرن را در انگليس به نمايش گذاشتند و به دور از اغراق و بزرگ نمايى، تقابل تيم هاى اين دو مربى، بهترين نمايش جهان فوتبال بود.

حالا اما اين جدال هميشه جذاب، به ايستگاه هاى پايانى خود نزديک مى شود؛ شايد حتى آخرين ايستگاه و سكانس پايانى. آينده مرد محبوب قرمزها مشخص نيست و شايد ديگر هيچگاه شاهد تقابل تيم هاى پپ گوارديولا و يورگن كلوپ نباشيم.

یورگن کلوپ برابر پپ گواردیولا

یورگن کلوپ و پپ گواردیولا تا به امروز در 30 مسابقه به مصاف هم رفته اند که سهم مربی آلمانی 12 برد و مربی اسپانیایی 11 پیروزی است. 7 بازی نیز به تساوی کشیده شده است. هیچ مربی ای به اندازه یورگن کلوپ، موفق به شکست پپ گواردیولا نشده است.

لیورپول-منچسترسیتی؛ تساوی در گام پایانی

در احتمالا آخرین تقابل یورگن کلوپ با پپ گواردیولا، دیدار لیورپول-منچسترسیتی با تساوی 1-1 به پایان رسید.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *