0

سامر اسلم؛ رویداد سالانه کمپانی WWE

سامر اسلم

سامر اسلم یکی از رویدادهای سالانه کمپانی WWE به شمار می رود. در این مطلب شما را به طور کامل با این رویداد آشنا می کنیم.

کمپانی WWE شوهای سالانه زیادی دارد. از میان چندین رویداد اصلی و سالانه این پروموشن، برخی جایگاه بالاتری دارند. یکی از همین رویدادهای مهم و ویژه WWE، رویداد SummerSlam است. در این مطلب نگاهی داریم به این رویداد و اهمیت آن را شرح می دهیم.

تاریخچه سامر اسلم

در دهه 1980، پروموشن WWF در رقابت با کمپانی NWA بود. این دو کمپانی همواره سعی در شکست دادن یکدیگر داشتند. در همین راستا، هر دو کمپانی با برگزاری رویدادهای مختلف، خواهان جذب مخاطب بیشتر بودند. بعد از موفقیت رویداد رسل مینیا که به شناسنامه WWF تبدیل شد، وینس مک من به فکر برگزاری رویدادهای جدیدی افتاد.

به همین ترتیب، رویداد سروایور سیریز در سال 1988 درست شد و رویداد رویال رامبل نیز برای اولین بار در سال 1988 برگزار شد. با این حال جای یک رویداد در تابستان خالی بود. وینس مک من نیز به همین دلیل تصمیم گرفت تا در سال 1988، رویداد مخصوص تابستان را برگزار کند. این رویداد SummerSlam نام گرفت.

رویداد سامر اسلم اولین بار در سال 1988 برگزار شد
رویداد سامر اسلم اولین بار در سال 1988 برگزار شد

بزرگ ترین مهمانی تابستان

رویداد سامر اسلم خیلی سریع به یکی از مهم ترین رویدادهای سالانه کمپانی WWE تبدیل شد. این رویداد به قدری پرطرفدار شد که لقب رسل مینیا تابستان را گرفت. از اولین سال برگزاری تا به امروز، سامر اسلم هر سال بدون وقفه برگزار شده است. طبق آمار و ارقام منتشر شده از سوی کمپانی WWE، سامر اسلم بعد از رسل مینیا، دومین رویداد مهم این کمپانی به شمار می رود.

به دلیل اهمیت بالای این رویداد، WWE سعی می کند تا مسابقات مهمی را برای سامر اسلم تدارک ببیند. در طول سال ها نیز همواره شاهد برگزاری مسابقات مهمی در این رویداد بوده ایم. سامر اسلم به بزرگ ترین مهمانی تابستان معروف است و در کنار رسل مینیا، رویال رامبل، سروایور سیریز و مانی این د بنک، یکی از 5 رویداد مهم کمپانی WWE (معروف به بیگ 5) به شمار می رود.

بزرگ ترین مهمانی تابستان، لقب یکی از مهم ترین رویدادهای WWE است
بزرگ ترین مهمانی تابستان، لقب یکی از مهم ترین رویدادهای WWE است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *