0

مسترز رم 2023؛ اولین قهرمانی دنیل مدودف

اولین قهرمانی دنیل مدودف در مسترز رم

دنیل مدودف با شکست هولگر رونه، برای اولین بار قهرمان مسترز رم شد و به مهم ترین عنوان خود در مسابقات خاک رسید.

به گزارش اسپورتس نوتس، دنيل مدودف كه هيچگاه روى خاک عملكرد خوبى نداشت و همواره نير از اين سطح انتقاد مى كرد، با شكست 0-2 هولگر رونه به قهرمانى در مسترز رم 2023 رسيد. این معتبرترين عنوان تنیسور اهل روسیه روى مسابقات خاک است. مدودف در حالى برنده شد كه در ست دوم يک بريک عقب بود و رونه تنها نياز داشت تا سرويس خود را نگه دارد تا اين ست تمام شود!

اين ششمين قهرمانى دنيل مدودف در مسابقات مسترز و بيستمين عنوان دوران حرفه اى او است. با اين قهرمانى، مدودف بالاتر از نواک جوكوويچ به رتبه دوم رنكينگ ATP رسيد و سید دو گرند اسلم رولاند گاروس خواهد بود.

جالب است بدانید که 20 قهرمانی دنیل مدودف در 20 تورنمنت مختلف بوده و او هیچگاه نتوانسته از عنوان خود در رقابتی دفاع کند.

قهرمانی دنیل مدودف در مسترز رم 2023، خبر خوبی برای تنیس است

دنیل مدودف همواره از بازیکنانی بوده که روی سطح هاردکورت عملکرد خوبی داشته و روی بقیه سطوح و مخصوصا خاک، افت شدیدی می کرد. نه تنها مدودف، بلکه اکثر بازیکنان نسل جدید به دلیل اینکه در سطوح مختلف نمایش خوبی ندارند و تنها به یک سطح محدود می شوند، مورد نقد کارشناسان قرار می گیرند.

قهرمانی دنیل مدودف در مسترز رم 2023 که با شکست بازیکنانی همچون اتسفانوس سیتسیپاس و هولگر رونه به دست آمد، خبر بسیار خوبی برای جهان تنیس است. مدودف بدون شک یکی از قدرتمندترین بازیکنان هاردکورت تور مردان است. او اگر بتواند روی خاک نیز در حد یک مدعی ظاهر شود، قطعا به یکی از چهره های اصلی ATP تبدیل خواهد شد. تقابل مدودف با بازیکنانی همچون کارلوس آلکاراس نیز می تواند از جذابیت های تنیس باشد.

قهرمانی دنیل مدودف در مسترز رم 2023، خبر خوبی برای تنیس است
قهرمانی دنیل مدودف در مسترز رم 2023، خبر خوبی برای تنیس است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *