0

انصراف رافائل نادال از استرالیا اپن 2024

رافائل نادال

بعد از احساس ناراحتی در مسابقات بریزبین، رافائل نادال اولین گرند اسلم سال 2024 را از دست داد. نگاهی داریم به انصراف رافائل نادال از استرالیا اپن 2024.

به گزارش اسپورتس نوتس، رافائل نادال بعد از یک سال دوری از تنیس حرفه ای، در مسابقات بریزبین شرکت کرد و در دو دیدار اول نمایش امیدوارکننده ای داشت. با این حال نادال در دیدار سوم خود احساس ناراحتی کرد و در حالی که سه بار فرصت پیروزی داشت، تمام مچ پوینت هایش را از دست داد و مغلوب جردن تامپسن شد. اکنون نادال که مجددا احساس مصدومیت می کند، از این خبر داد که نمی تواند در استرالیا اپن شرکت کند. در ادامه به انصراف رافائل نادال از استرالیا اپن 2024 می پردازیم.

رسمی؛ انصراف رافائل نادال از استرالیا اپن 2024

بعد از احساس ناراحتى در ديدار سوم خود در مسابقات بريزبين، رافائل نادال با انتشار متنى اعلام كرد كه آمادگى بازى در مسابقات 5 سته را ندارد و به همين دليل در اولين گرند اسلم سال شركت نخواهد كرد. نادال در ادامه افزود كه به اسپانيا برمى گردد تا با دكتر خود ملاقات داشته باشد. نادال 37 ساله كه بعد از دورى يک ساله به مسابقات برگشته بود، بارها تاكيد كرده كه سال 2024 احتمالا آخرين فصل دوران حرفه اى اش خواهد بود.

نادال شاید از لحاظ فنی بتواند به شرایط مناسبی برسد. او در مسابقات برزبین نشان داد که همچنان مهارت بالایی دارد اما چالش اصلی تنیسور اسپانیایی بدون شک فیزیک و جسم اوست که مانع اش می شود. هر چه از بازی سپری می شود، نادال نیز بیشتر خسته می شود و دیگر آن بازیکن سابق نیست که توانایی بالایی در مسابقات طولانی داشته باشد. با این شرایط، سخت به نظر می رسد که نادال را در مسترزهای بعد از استرالیا اپن نیز ببینیم و احتمالا او در فصل خاک به مسابقات برمی گردد.

انصراف رافائل نادال از استرالیا اپن 2024
انصراف رافائل نادال از استرالیا اپن 2024

درباره رافائل نادال

رافائل نادال وقتی کار خود را شروع کرد که راجر فدرر در اوج بود و سپس با اوج گیری نواک جوکوویچ مواجه شد. با این حال نادال نه تنها زیر سایه قدرت این دو قرار نگرفت بلکه در موارد بسیاری نیز این دو را شکست داد و نام خود را به عنوان یکی از بهترین های تاریخ این رشته ثبت کرد. نادال به پادشاه خاک معروف است و این را می توان از 14 قهرمانی او در مسابقات رولاند گاروس متوجه شد. ماتادور سابقه 22 قهرمانی در مسابقات گرند اسلم را در کارنامه دارد. نادال 36 بار نیز فاتح مسابقات مسترز شده و طلای بخش تک نفره المپیک را هم در کارنامه دارد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *