0

رکوردهای لیونل مسی در توپ طلا

لیونل مسی

رکوردهای لیونل مسی در توپ طلا به برخی از دست نیافتنی ترین رکوردهای تاریخ فوتبال تبدیل شده اند. نگاهی داریم به این رکوردها.

لیونل مسی با کسب 8 عنوان توپ طلا، رکورددار مراسم فرانس فوتبال به شمار می رود. اعجوبه آرژانتینی رکوردهای متعددی در توپ طلا به ثبت رسانده و تقریبا تمام رکوردهای مهم این جایزه را در اختیار دارد. در این مطلب نگاهی داریم به رکوردهای لیونل مسی در توپ طلا.

بیشترین عنوان توپ طلا

لیونل مسی با 8 عنوان توپ طلا، رکورددار بیشترین توپ طلا در تاریخ فوتبال است. مسی تنها بازیکنی است که بیشتر از 5 بار برنده این جایزه شده است. او تنها بازیکنی است که سابقه کسب 4 عنوان متوالی را دارد. لیونل مسی در سه دهه مختلف و به همراه سه باشگاه متفاوت برنده توپ طلا شده که هر دو یک رکورد به شمار می روند.

لیونل مسی به تنهایی بیشتر از هر کشور دیگری برنده توپ طلا شده و 8 عنوان او، آرژانتین را نیز به پرافتخارترین کشور این مراسم تبدیل کرده است. جالب است بدانید که مسی سومین بازیکن جوانی است که سابقه کسب توپ طلا را دارد. او در 22 سالگی اولین عنوان خود را دریافت کرد. هشتمین توپ طلای مسی نیز در 36 سالگی به دست آمد که او را به دومین برنده مسن تاریخ فرانس فوتبال تبدیل کرد.

توپ طلای هشتم لیونل مسی در باشگاه اینتر میامی آمریکا که در لیگ MLS حاضر است به دست آمد. به این ترتیب مسی اولین بازیکنی است که در باشگاهی غیر اروپایی به توپ طلا رسیده است.

رکوردهای لیونل مسی در توپ طلا؛ بیشترین توپ طلای تاریخ فوتبال
رکوردهای لیونل مسی در توپ طلا؛ بیشترین توپ طلای تاریخ فوتبال

مرور رکوردهای لیونل مسی در توپ طلا

  • بیشترین عنوان (8)
  • بیشترین عنوان متوالی (4)
  • کسب در سه تیم مختلف
  • کسب در سه دهه مختلف
  • سومین برنده جوان تاریخ (22 سال)
  • دومین برنده مسن تاریخ (36 سال)

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *