0

پرافتخارترین سکوی تاریخ فرمول یک

پرافتخارترین سکوی تاریخ فرمول یک

پرافتخارترین سکوی تاریخ فرمول یک در گرندپری کانادا 2023 شکل گرفت. در این مطلب نگاهی داریم به این سکو و افتخارات راننده های حاضر در آن.

به گزارش اسپورتس نوتس، گرندپری کانادا در فصل 2023 فرمول یک با برتری مکس ورستپن به پایان رسید. بعد از مکس ورستپن، فرناندو آلونسو در جایگاه دوم قرار گرفت و لوییس همیلتن هم سوم شد تا پرافتخارترین سکوی تاریخ فرمول یک شکل بگیرد. این سکو شامل 11 قهرمانی و بیشتر از 170 پیروزی می شود. در ادامه نگاهی داریم به این سکو.

نگاهی به پرافتخارترین سکوی تاریخ فرمول یک

قرار گرفتن سه قهرمان جهان به طور همزمان روی سکو، اتفاق نادری است. حالا اگر این قهرمانان، هر کدام چندبار طعم قهرمانی را چشیده باشند دیگر یک اتفاق فوق العاده رخ داده است. در گرندپری کانادا 2023، این اتفاق شکل گرفت و سه قهرمان فعلی و سابق فرمول یک به سکو رسیدند.

مکس ورستپن، راننده تیم ردبول به عنوان قهرمان 2 فصل اخیر این مسابقات و برنده گرندپری کانادا، در جایگاه اول قرار گرفت. فرناندو آلونسو، راننده تیم استن مارتین نیز به عنوان قهرمان 2 دوره فرمول یک به رده دوم دست پیدا کرد. سرانجام به رتبه سوم می رسیم که لوییس همیلتن، پرافتخارترین راننده تاریخ F1 و عضو تیم مرسدس به آن رسید.

در کنار این سه راننده پرافتخار، ادرین نیویی، نابغه موتور اسپورت نیز روی سکو ایستاد. نیویی که در حال حاضر عضو تیم ردبول است، سابقه 23 قهرمانى فرمول يک از جمله 11 قهرمانى راننده ها را در كارنامه دارد. به این ترتیب این قاب فوق العاده و سکوی تاریخی شکل گرفت.

اگر تنها راننده ها در نظر بگیریم، این سکو شامل 11 قهرمانی، 176 پیروزی، 382 سکو و 150 پول پوزیشن می شود که پرافتخارترین و همچنین موفق ترین سکوی تاریخ فرمول یک لقب می گیرد.

11 قهرمانی فرمول یک روی سکوی گرندپری کانادا
11 قهرمانی فرمول یک روی سکوی گرندپری کانادا

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید