0

شکسته شدن آخرین رکورد فردی مایکل فلپس

شکسته شدن رکورد مایکل فلپس

آخرین رکورد فردی مایکل فلپس نیز شکسته شد. نگاهی داریم به شکسته شدن آخرین رکورد فردی مایکل فلپس.

به گزارش اسپورتس نوتس، در مسابقات جهانى 2023 ژاپن، ليون مارشان فرانسوى موفق به قهرمانى در ماده 400 متر مختلط شد. مارشان در اين ماده ركورد مايكل فلپس كه در سال 2002 ثبت شده بود را شكست. نگاهی داریم به این رکورد.

شکسته شدن آخرین رکورد فردی مایکل فلپس توسط لیون مارشان

در مسابقات جهانى 2023 ژاپن، ليون مارشان فرانسوى موفق به قهرمانى در ماده 400 متر مختلط شد. مارشان در اين ماده ركورد مايكل فلپس كه در سال 2003 ثبت شده بود را شكست. به اين ترتيب حالا تمام ركوردهاى فردی جهانى فلپس شكسته شده اند.

فلپس كه با كسب 28 مدال المپيک از جمله 23 مدال طلا، پرافتخارترين ورزشكار تاريخ اين مسابقات به شمار مى رود، در طول دوران حرفه اى خود موفق به ثبت 39 ركورد مختلف (29 ركورد فردى) شد. از اين ركوردها فقط دو ركورد شكسته نشده اند كه آن ها نيز مربوط به ماده هاى امدادى است و تمام ركوردهاى فردى فلپس شكسته شده اند!

مايكل فلپس كه خودش به عنوان گزارشگر در اين مسابقات حضور داشت، بعد از شكسته شدن ركوردش، ضمن تبريک به ليون مارشان و مربى اش، از اين گفت كه ركوردها براى شكسته شدن هستند و مى داند كه چه قدر زحمت و تلاش پشت اين ركوردها است.

شکسته شدن آخرین رکورد فردی مایکل فلپس توسط لیون مارشان
شکسته شدن آخرین رکورد فردی مایکل فلپس توسط لیون مارشان

نگاهی به مایکل فلپس افسانه ای

مایکل فلپس در 5 المپیک شرکت کرد. او در 28 ماده به مدال و در 23 ماده به مدال طلا رسید. نزدیک ترین ورزشکار به مدال های فلپس، لاریسا لاتینینا، ژیمناست شوروی سابق است که به 18 مدال رسید و در کنار سه ورزشکار دیگر، 9 مدال طلا کسب کرده است!

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *