1

نواک جوکوویچ قهرمان رولاند گاروس 2023 شد

قهرمانی نواک جوکوویچ در رولاند گاروس

نواک جوکوویچ با شکست کسپر رود، برای سومین بار قهرمان مسابقات رولاند گاروس شد. جوکوویچ حالا به تنهایی رکورددار قهرمانی در گرند اسلم است.

به گزارش اسپورتس نوتس، روز تاریخی تنیس از راه رسید و نواک جوکوویچ برای بیست و سومین بار قهرمان مسابقات گرند اسلم شد. سومین عنوان تنیسور صربستانی در رولاند گاروس به این معناست که او به تنهایی بر قله تنیس جهان ایستاد. در ادامه نگاهی داریم به تاریخ سازی نوله در رولاند گاروس 2023.

تاریخ سازی نواک جوکوویچ

با پيروزى 0-3 برابر كسپر رود، نواک جوكوويچ براى بيست و سومين بار قهرمان مسابقات گرند اسلم شد تا به تنهايى ركورددار بيشترين قهرمانى در تاريخ تنيس مردان شود. اين سومين قهرمانى نوله در مسابقات رولاند گاروس است.

او حالا تنها تنيسور تاريخ است كه در هر يک از گرند اسلم ها حداقل سه بار قهرمان شده است. با اين قهرمانى، تعداد قهرمانى هاى جوكوويچ در تنيس حرفه اى به عدد 94 رسيد. چیزی جلودار جوکوویچ نیست و او با این شرایط، همچنان بخت اول قهرمانی در مسابقات معتبر به شمار می رود.

نواک جوکوویچ تنها تنيسور تاريخ است كه در هر يک از گرند اسلم ها حداقل سه بار قهرمان شده است
نواک جوکوویچ تنها تنيسور تاريخ است كه در هر يک از گرند اسلم ها حداقل سه بار قهرمان شده است

آقای رکوردهای تنیس

نواک جوکوویچ حالا هم به تنهايى ركوددار قهرمانى در مسابقات گرند اسلم است و هم به تنهايى بيشترين مسترز 1000 امتيازى را قهرمان شده است. این ها را بگذارید کنار رکورد بیشترین صدرنشینی ATP و بیشترین سال به عنوان مرد شماره یک تنیس جهان!

تقريبا ركورد مهمى وجود ندارد كه اسطوره صربستانى به آن نرسيده باشد. جالب است بدانيد كه او با يک قهرمانى ديگر، به ركورد 24 قهرمانى مارگارت كورت مى رسد كه در تنيس زنان به ثبت رسيده است. يعنى نوله اين شانس را دارد تا در تاريخ تنيس (مردان و زنان)، بيشترين قهرمانى در گرند اسلم را تجربه كند.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  1. واقعا بهترین تنیسور تاریخ مردان بوده تا اینجای کار