0

نیمار؛ ستاره خوش شانس فوتبال

نیمار

نیمار با امیدهای زیادی به فوتبال اروپا آمد ولی او هیچگاه نتوانست آن بازیکنی باشد که از او انتظار می رفت. نگاهی داریم به نیمار.

سر و صدای فراوان، مدام دیده شدن در رسانه ها و شبکه های اجتماعی و قراردادهای نجومی. نیمار همیشه مثل یک فوق ستاره رفتار کرد و حواشی پیرامون او نیز مثل یکی از بهترین های دنیا بود اما واقعیت بسیار با چیزی که دیدیم فرق داشت. نیمار هیچگاه آن ستاره ای که در ظاهر نشان می داد نبود. او تنها یک ستاره خوش شانس است!

نفر اول بودن در یک تیم

روزگارى براى ديده شدن در دنياى ورزش، بايد حداقل به يک افتخار بزرگ مى رسيديد. به عنوان مثال، كسب جام ملى مى توانست هر ورزشكارى را بزرگ و ماندگار كند. در فوتبال به عنوان يک ورزش تيمى، هميشه فاكتورهاى زيادى براى جاودانه شدن وجود داشته و نام هاى زيادى از اين طريق در تاريخ اين رشته ابدى شده اند.

يكى از اصلى ترين اين فاكتورها، رهبرى تيم و اصطلاحا نفر اول تيم بودن است. ستاره هايى كه در مقطعى، اميد تيم خود به شمار مى روند و تمام نگاه ها به آن ها است. اشتباه نكنيد، ستاره هاى زيادى هم وجود دارند كه مكمل بازيكنان اصلى و نفر اول ها به شمار مى روند، اما به همان اندازه هم مورد توجه قرار مى گيرند و هيچوقت مثل يک «نفر اول» تشويق نمى شوند.

نیمار هیچوقت نفر اول واقعی نبود

نيمار داسيلوا سانتوس جونيور يا همان نيمار، در عصرى سر زبان ها افتاد كه فوتبال برزيل يكى از بى ستاره ترين نسل هاى خود را در اختيار داشت. ديگر خبرى از نام هاى چند سال قبل مثل روماريو، رونالدو، ريوالدو، رونالدينيو و كاكا نبود و برزيل نسل متفاوتى را تجربه مى كرد.
نيمار به دليل مهارت فردى بالا، همه را به ظهور يک ستاره ديگر از سرزمين ژوگا بونيتو اميدوار كرد و اتفاقا شروع خوبى هم داشت، اما نيمار هيچوقت آن بازيكنى كه فكر مى كرديم نبود.

نیمار هیچوقت یک نفر اول واقعی نبود
نیمار هیچوقت یک نفر اول واقعی نبود

نيمار برخى مواقع چشم نواز بازى مى كرد. او توانايى اين را داشت تا شما را به صفحه نمايشگر خيره كند اما به همان اندازه، مى توانست شما را نااميد و خسته هم بكند. نيمار به عنوان برترين بازيكن برزيلى اين نسل، هيچوقت يک نفر اول واقعى نبود اما همواره به عنوان يک شماره يک با او برخورد شد.

نیمار؛ ستاره اى كه تنها سايه يک فوق ستاره را داشت

به کارنامه او نگاهی بیندازید. نیمار هیچگاه مثل یک فوق ستاره واقعی نتوانست تاثیرگذار باشد. او همواره با همان کامبک بارسلونا برابر پاریسن ژرمن به یاد آورده می شود. خبری از تاثیر مهم در یک تورنمنت معتبر ملی یا باشگاهی نیست.

نیمار خوش شانس بود كه در نسلى از برزيل مطرح شد كه خبرى از نام هاى بزرگ گذشته نبود. يک استعداد ويژه با ذهنيتى متفاوت، نيمار را از آن چيزى كه مى توانست به آن تبديل شود دور كرد. ستاره اى كه تنها سايه يک فوق ستاره را داشت.

نیمار؛ ستاره اى كه تنها سايه يک فوق ستاره را داشت
نیمار؛ ستاره اى كه تنها سايه يک فوق ستاره را داشت

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید