0

سویا قهرمان فصل 2023-2022 لیگ اروپا شد

قهرمانی سویا در فصل 2023-2022 لیگ اروپا

سویا با شکست رم برای هفتمین بار قهرمان لیگ اروپا شد. نگاهی داریم به این قهرمانی و رکوردهایی که در این بازی به ثبت رسیدند.

به گزارش اسپورتس نوتس، در چارچوب فينال فصل 2023-2022 ليگ اروپا، سويا با شكست رم در ضربات پنالتى، براى هفتمين بار در اين مسابقات به قهرمانى رسيد. پادشاه لیگ اروپا به حکرانی خود ادامه می دهد و حتی ژوزه مورینیو هم حریف آن ها نشد. در ادامه نگاهی داریم به این قهرمانی.

سویا؛ پادشاه لیگ اروپا

سويا با قهرمانی در فصل 2023-2022 لیگ اروپا، همچنان به شكست ناپذيرى خود در فينال اين مسابقات ادامه داد. سويا 7 بار به فينال رسيده و در تمام 7 فينال به پيروزى رسيده است. جالب است بدانيد كه اولين قهرمانى سويا در سال 2006 رقم خورد و حالا در سال 2023، سويا بيشتر از دو برابر هر تيم ديگرى در اين مسابقات به قهرمانى رسيده است. به غیر از سویا، هیچ تیمی بیشتر از سه قهرمانی در لیگ اروپا کسب نکرده است!

سویا هیچگاه در فینال لیگ اروپا شکست نخورده است!
سویا هیچگاه در فینال لیگ اروپا شکست نخورده است!

ژوزه مورینیو سرانجام شکست خورد

شكست رم در فینال لیگ اروپا به اين معنا است كه ژوزه مورينيو براى اولين بار در يک فينال اروپايى شكست خورد. سرمربى پرتغالى قبل از اين تمام 5 فينال اروپايى خود را پيروز شده بود. مورینیو سابقه 2 قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا و همچنین 2 قهرمانی در همین مسابقات را در کارنامه دارد. او فصل گذشته نیز توانست رم را قهرمان لیگ کنفرانس اروپا کند.

با این حال تلاش ششم مورینیو برای کسب یک جام اروپایی جواب نداد و او سرانجام در یک فینال اروپایی، طعم شکست را چشید. ژوزه مورینیو می توانست به سومین سرمربی تاریخ تبدیل شود که به 3 قهرمانی در لیگ اروپا می رسد. او همچنین این شانس را داشت تا تنها سرمربی ای لقب بگیرد که با سه تیم مختلف فاتح این مسابقات می شود.

ژوزه مورینیو برای لولین بار در یک فینال اروپایی شکست خورد
ژوزه مورینیو برای لولین بار در یک فینال اروپایی شکست خورد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *