0

بری هاوکینز قهرمان مسترز اروپا 2023 اسنوکر شد

بری هاوکینز قهرمان مسترز اروپا 2023 اسنوکر شد

بری هاوکینز با برتری برابر جاد ترامپ، برای اولین بار قهرمان مسابقات مسترز اروپا رشته اسنوکر شد. نگاهی داریم به این مسابقات.

به گزارش اسپورتس نوتس، بری هاوکینز بعد از 6 سال، به یک قهرمانی معتبر رسید. اسنوکرباز 44 ساله با شکست جاد ترامپ، قهرمان مسترز اروپا 2023 شد. در این مطلب ضمن مرور این قهرمانی، نگاهی داریم به مسابقات مسترز اروپا اسنوکر.

قهرمانی بری هاوکینز در مسترز اروپا

در چارچوب فينال مسابقات مسترز اروپا 2023، برى هاوكينز با شكست 6-9 جاد ترامپ، براى اولين بار قهرمان اين مسابقات شد. هاوكينز كه سال پيش هم به فينال اين رقابت ها رسيده بود، اكنون چهارمين قهرمانى خود در مسابقات رنكينگ دار اسنوكر را تجربه مى كند.

جاد ترامپ كه سابقه دو قهرمانى در مسترز اروپا را دارد، در بخش دوم خودش را نزديک كرد و بعد از كسب سه فريم متوالى، به يک قدمى هاوكينز رسيد اما كامبک او كامل نشد تا هاوكينز 44 ساله به مهم ترين عنوان خود در 6 فصل گذشته برسد. با این قهرمانی، هاوکینز حالا به رده سیزدهم رنکینگ اسنوکر صعود می کند.

بری هاوکینز با شکست جاد ترامپ، قهرمان مسترز اروپا 2023 شد
بری هاوکینز با شکست جاد ترامپ، قهرمان مسترز اروپا 2023 شد

مسابقات مسترز اروپا اسنوکر

مسابقات مسترز اروپا از مسابقات سالانه و رنکینگ دار فصل اسنوکر است. این مسابقات اولین بار در سال 1989 با نام اپن اروپا برگزار شد. از سال 1989 تا سال 1997، نام این مسابقات اپن اروپا بود و در سال 1998 به اپن ایرلند تغیر نام داد. این تغییر نام تنها برای یک فصل بود و در سه سال آتی، این مسابقات به نام قبلی خود برگشت.

از سال 2005 تا 2008 این تورنمنت با اسم ملتا کاپ برگزار شد و سپس به مدت 8 سال تعطیل شد. از سال 2016، این مسابقات با نام مسترز اروپا به جدول اسنوکر برگشت. استیون هندری با سه قهرمانی، پرافتخارترین بازیکن تاریخ این مسابقات به شمار می رود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید