0

رولاند گاروس 2022؛ چهاردهمین قهرمانی نادال

رافائل نادال

رافائل نادال برای چهاردهمین بار قهرمان رولاند گاروس شد تا قهرمانی های خود در مسابقات گرند اسلم را به عدد 22 برساند. نگاهی داریم به رولاند گاروس 2022.

رولاند گاروس 2022 در بخش مردان، پایانی شبیه سرانجام 13 دوره سال های گذشته این مسابقات داشت؛ قهرمانی رافائل نادل. تنیسور اسپانیایی در حالی که قبل از شروع این رقابت ها چندان آماده به نظر نمی رسید، توانست چهاردهمین قهرمانی خود در این رقابت ها را کسب کند و یک عنوان دیگر به عناوین گرند اسلم خود اضافه کند.

مرور رولاند گاروس 2022

بعد از قرعه کشی جدول اصلی بخش مردان، مشخص شد که اکثر مدعی های قهرمانی، در یک سمت جدول قرار دارند و این موضوع زیاد به مذاق طرفداران تنیس خوش نیامد. نواک جوکوویچ که مدافع عنوان قهرمانی بود، به همراه کارلوس آلکاراس که به شدت اوج گرفته بود و رافائل نادال که در هر شرایطی مدعی قهرمانی در اپن فرانسه است، همه در یک سمت بودند و تازه تنیسورهای خوب دیگری از جمله الکساندر زورف هم در همین سمت قرار داشتند.

سمت دیگر اصلا در این حد پرستاره نبود و روی کاغذ، تنیسورهایی همچون استفانوس سیتسیپاس، آندری روبلف، کسپر رود و دنیل مدودف که سطح خوبی روی خاک ندارد، حضور داشتندو این موضوع باعث شد که خیلی سریع متوجه بشویم که احتمالا قهرمان از همان سمت قدرتمند جدول است.

نواک جوکوویچ، رافائل نادال و کارلوس آلکاراس که همگی مدعی رولاند گاروس 2022 بودند، در یک سمت جدول قرار گرفتند
نواک جوکوویچ، رافائل نادال و کارلوس آلکاراس که همگی مدعی رولاند گاروس 2022 بودند، در یک سمت جدول قرار گرفتند

نبرد ستاره ها در سمت قوی جدول

در سمت قوی جدول تقریبا شگفتی آنچنانی رخ نداد و تنیسورهایی که انتظار داشتیم به یک چهارم نهایی رسیدند. در اینجا شاهد رقابت نواک جوکوویچ و رافائل نادال بودیم که در 2 دوره اخیر رولاند گاروس نیز به مصاف هم رفته بودند و آلکاراس نیز باید برابر زورف قرار می گرفت. در سمت دیگر اما استفانوس سیتسیپاس که فینالیست فصل گذشته بود و دنیل مدودف، حتی نتوانستند به جمع 8 تنیسور برتر هم برسند و خیلی سریع حذف شدند.

یک تقابل کلاسیک میان نادال و جوکوویچ، برخلاف پیشبینی ها با پیروزی نادال همراه شد تا او برای پانزدهمین بار به نیمه نهایی این مسابقات برسد. البته پیروزی نادال تنها نتیجه غیرمنتظره نبود و الکساندر زورف نیز توانست کارلوس آلکاراس را شکست دهد تا حریف نادال در نیمه نهایی شود. در طرف دیگر جدول نیز مارین چیلیچ توانست آندری روبلف را شکست دهد و کسپر رود هم از سد هولگر رون گذشت که استفانوس سیتسیپاس را حذف کرده بود.

روز تلخ رولاند گاروس 2022؛ مصدومیت شدید الکساندر زورف

در مرحله نیمه نهایی رولاند گاروس 2022، اتفاق ناراحت کننده ای رخ داد. الکساندر زورف در تقابل با رافائل نادال دچار مصدومیت شدیدی از ناحیه پا شد و به همین دلیل نیز نتوانست بازی را ادامه دهد. نادال در حالی ست اول را پیروز شده بود که در تای بریک 6-2 عقب بود و در ست دوم نیز مجددا منتظر تای بریک بودیم که مچ پای زورف به شکل وحشتناکی پیچ خورد و تنیسور آلمانی نیز مجبور به انصراف از بازی شد.

الکساندر زورف از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شدیدی شد و نتوانست بازی اش با رافائل نادال را ادامه دهد
الکساندر زورف از ناحیه مچ پا دچار مصدومیت شدیدی شد و نتوانست بازی اش با رافائل نادال را ادامه دهد

بیست و دومین قهرمانی نادال در مسابقات گرند اسلم

رافائل نادال در چهاردهمین حضور خود در فینال رولاند گاروس، باید به مصاف کسپر رود نروژی می رفت که با شکست مارین چیلیچ به اولین فینال خود در مسابقات گرند اسلم رسیده بود. رود 23 ساله، در سال 2018 به آکادمی رافائل نادال پیوسته بود و شاگرد نادال حساب می شود. تقابل او با نادال در فینال یک گرند اسلم، اتفاق بسیار خاص و ویژه ای بود.

با این حال، رافائل نادال در يكى از آسان ترين فينال هاى دوران حرفه اى اش، به راحتى هر چه تمام تر 0-3 برابر كسپر رود به پيروزى رسيد تا ضمن كسب چهاردهمين عنوان قهرمانى اش در رولاند گاروس، تعداد قهرمانى هايش در مسابقات گرند اسلم را به عدد 22 برساند. اين اولين بار است كه رافائل نادال در 2 گرند اسلم ابتدايى سال قهرمان مى شود و اولين بار از سال 2010 كه ماتادور در 2 گرند اسلم متوالى به قهرمانى مى رسد.

رافائل نادال در فینال رولاند گاروس 2022، توانست کسپر رود که شاگردش حساب می شود را شکست دهد
رافائل نادال در فینال رولاند گاروس 2022، توانست کسپر رود که شاگردش حساب می شود را شکست دهد

با كسب بيست و دومين عنوان گرند اسلم، نادال فاصله خود با ٢ اعضاى ديگر بيگ 3 را به 2 عنوان رساند و حالا بعد از مارگارت کورت و سرینا ویلیامز، به طور مشترک با استفی گرف، سومين تنيسور پرافتخار تاريخ گرند اسلم ها (مرد و زن) است.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *