0

بهترین های سال 2023 فیفا؛ سومین عنوان لیونل مسی

د بست 2023

د بست 2023 یا همان بهترین های سال 2023 فیفا برگزار شد و بهترین های FIFA در این سال مشخص شدند. در این مطلب نگاهی داریم بهترین های سال 2023 فیفا و برنده های این مراسم.

هر سال مراسم FIFA برگزار می شود و بهترین های سال معرفی می شوند. د بست 2023 در ژانویه 2024 برگزار شد تا بهترین های جهان فوتبال در سال میلادی گذشته معرفی شوند. این مراسم طبق روال هر سال در چندین بخش برگزار شد که مهم ترین آن عنوان بهترین بازیکن سال بود. در ادامه نگاهی داریم به بهترین های سال 2023 فیفا.

د بست 2023؛ بهترین های سال 2023 فیفا

مراسم بهترین های سال 2023 فیفا برگزار شد و طی آن، لیونل مسی برای سومین بار به عنوان بهترین بازیکن سال فیفا انتخاب شد. مسی بالاتر از ارلینگ هالند و کیلیان امباپه به این جایزه رسید تا حالا رکورددار جایزه د بست شود. مسی همچنین اولین بازیکن تاریخ جایزه د بست و بهترین بازیکن سال FIFA است که در تیمی غیر اروپایی به این عنوان می رسد.

جالب است بدانید که مسی و هالند هر دو 48 امتیاز کسب کردند اما لیونل مسی به دلیل اینکه آرای اول بیشتری از سمت کاپیتان های تیم های ملی به دست آورده، برنده عنوان د بست 2023 شد.

در بخش های دیگر مراسم بهترین های سال 2023 فیفا، پپ گواردیولا به عنوان بهترین سرمربی سال و ادرسون نیز به عنوان بهترین دروازه بان سال 2023 انتخاب شدند. تیم منتخب سال 2023 که با آرای مستقیم بازیکنان حرفه ای فوتبال مشخص می شود نیز به شرح زیر است:

بهترین های سال 2023 فیفا؛ تیم منتخب سال 2023 فوتبال جهان
بهترین های سال 2023 فیفا؛ تیم منتخب سال 2023 فوتبال جهان

لازم به ذکر است که سيستم راى گيرى عناوين بهترين سال و تيم منتخب جهان متفاوت است. در انتخاب بهترين هاى سال، 50 درصد راى كاپيتان ها و مربيان هر كشور نقش دارد، 25 درصد راى ژورناليست ها است و 25 درصد آراى مردمى. براى انتخاب تيم منتخب اما 25 هزار بازيكن از سراسر جهان راى مى دهند و همانطور كه مشاهده مى كنيد، سيستم انتخاب اين تيم كاملا متفاوت است.

عنوان بهترین بازیکن سال جهان

مجله فرانس فوتبال از سال 1956 به بهترین بازیکن سال فوتبال، جایزه ای با عنوان توپ طلا اهدا می کند. این جایزه معتربرترین جایزه انفرادی دنیای فوتبال به شمار می رود. با این حال فدراسیون جهانی فوتبال تا سال ها جایزه ای برای قدردانی از بهترین های فوتبال نداشت تا اینکه در سال 1991، تصمیم گرفته شد تا عنوانی با نام بهترین بازیکن سال جهان از طرف فیفا اهدا شود.

این جایزه از سال 1991 تا 2009 به بهترین بازیکن سال فوتبال اهدا می شد. از سال 2010 تا 2015، جایزه بهترین بازیکن سال جهان با توپ طلای فرانس فوتبال ادغام شد. برنده توپ طلا، بهترین بازیکن سال جهان نیز لقب می گرفت. از سال 2016 این دو جایزه بار دیگر از یکدیگر جدا شدند. از 2016 تا به امروز، فیفا به بهترین بازیکن سال فوتبال، جایزه ای با نام فیاف د بست (FIFA The Best) اهدا می کند.

لیونل مسی با سه عنوان د بست، رکورددار این جایزه است
لیونل مسی با سه عنوان د بست، رکورددار این جایزه است

در ابتدا برنده جایزه بهترین بازیکن سال فیفا تنها توسط مربی های ملی انتخاب می شد اما بعدها رای کاپیتان های ملی نیز اضافه شد. از سال 2016 و با تشکیل عنوان فیفا د بست، به غیر از مربی و کاپیتان های ملی، ژورنالیست های ورزشی و طرفداران نیز حق رای دارند. هر یک از بخش های ذکر شده، 25 درصد تاثیر دارند و در پایان بازیکنی که درصد بالاتری کسب کند، برنده عنوان بهترین بازیکن فیفا د بست می شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *