0

راگبی با فوتبال آمریکایی فرق دارد

راگبی و فوتبال آمریکایی

راگبی با فوتبال آمریکایی فرق دارد و ورزش های متفاوتی به شمار می روند. در این مطلب نگاهی داریم به تفاوت راگبی با فوتبال آمریکایی.

هنوز هم افراد زيادى هستند كه فكر مى كنند راگبى و فوتبال آمريكايى يک ورزش اند و فرقى ندارند. برخورد بازيكنان با يكديگر و شباهت توپ بازى، معمولا باعث اين اشتباه رايج مى شود. در این مطلب از این اشتباه رایج و تفاوت راگبی با فوتبال آمریکایی می گوییم.

آسان ترین روش تشخیص راگبی از فوتبال آمریکایی

راگبى ريشه قديمى ترى دارد و در اصل الهام بخش فوتبال آمريكايى بوده است. فوتبال آمريكايى از تركيب راگبى و فوتبال درست شده و ورزش جديدترى محسوب مى شود. اصلى ترين و ساده ترين راه تشخيص راگبى از فوتبال آمريكايى اين است كه در فوتبال آمريكايى بازيكنان بايد كلاه محافظ به سر داشته باشند، در حالى كه چنين چيزى در راگبى ديده نمى شود.

راگبی با فوتبال آمریکایی فرق دارد
راگبی با فوتبال آمریکایی فرق دارد

راگبی با فوتبال آمریکایی فرق دارد؛ تفاوت در قوانین

بعد از فوتبال كانادايى، راگبى نزديک ترين شباهت را به ورزش محبوب آمريكايى ها دارد. قوانين اين دو رشته متفاوت است و فرق هاى مهمى دارند. به عنوان مثال در راگبى برخلاف فوتبال آمريكايى، تيم حمله و دفاع همزمان در زمين حضور دارند يا در فوتبال آمريكايى هر تيم در اقدام حمله خود مى تواند يكبار توپ را به سمت جلو پاس دهد، اما در راگبى پاس رو به جلو در هر شرايطى ممنوع است.
فرق اساسى ديگر تعداد بازيكنان دو رشته است. در فوتبال آمريكايى به غير از تيم ويژه كه نقش زدن فيلد گل و پانت را دارد، 11 بازيكن دفاع و 11 بازيكن حمله وجود دارند. در راگبى اما 15 بازيكن در زمين هستند كه شامل 8 مهاجم و 7 مدافع مى شود (راگبى 13 نفره هم وجود دارد).

فوتبال آمریکایی بسیار تاکتیکی تر از راگبی است
فوتبال آمریکایی بسیار تاکتیکی تر از راگبی است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *