0

بیشترین قهرمانی گرند اسلم های تنیس

نواک جوکوویچ

بیشترین قهرمانی گرند اسلم های تنیس متعلق به چه کسی است؟ در این مطلب نگاهی داریم به تنیسورهایی که بیشترین قهرمانی را دارند.

مسابقات گرند اسلم، مهم ترین مسابقات فصل تنیس به شمار می روند. تنیسورهای زیادی تا به حال موفق به قهرمانی در این مسابقات شده اند. بیشترین قهرمانی گرند اسلم های تنیس متعلق به چه کسی است؟ کدام تنیسور توانسته در این زمینه موفق تر از بقیه ظاهر شود. در ایم مطلب نگاهی داریم به این موضوع.

مسابقات گرند اسلم تنیس

در رشته تنیس مسابقات و رقابت های فراوانی وجود دارد که در طول یک فصل برگزار می شوند. در این بین برخی مسابقات مهم تر و حساس تر قلمداد می شوند و بعضی رقابت ها اهمیت ویژه ای در این رشته دارند که قابل مقایسه با سایر تورنمنت ها نیستند.

گرند اسلم ها، مهم ترین و معتبرترین مسابقاتی هستند که در طول یک فصل تنیس برگزار می شوند و حساسیت این مسابقات بسیار بیشتر از سایر رقابت های دنیای تنیس است. گرند اسلم ها علاوه بر اعتباری که دارند، از لحاظ امتیاز و جایزه نقدی نیز تفاوت بسیاری با بقیه مسابقات تنیس دارند و به همین دلیل است که نهایت آرزوی هر تنیسوری، قهرمانی در این مسابقات است.

در طول سال 4 گرند اسلم برگزار می شود که از لحاظ اعتبار و امتیاز هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت آن ها، سطح برگزاری بازی ها و جوایز نقدی است. این 4 گرنداسلم در 3 سطح هاردکورت، خاک و چمن برگزار می شوند و به شرح زیر هستند:

مسابقات گرند اسلم، مهم ترین مسابقات فصل تنیس به شمار می روند
مسابقات گرند اسلم، مهم ترین مسابقات فصل تنیس به شمار می روند

بیشترین قهرمانی در مسابقات گرند اسلم

تا به حال 6 بازیکن در تنیس مردان و زنان به حداقل 20 قهرمانی در مسابقات گرند اسلم رسیده اند. نواک جوکوویچ با 24 قهرمانی، بیشترین عنوان گرند اسلم را در تنیس مردان کسب کرده است. مارگارت کورت نیز 24 بار فاتح مسابقات گرند اسلم شده و در تنیس زنان رکورددار است.

نواک جوکوویچ این شانس را دارد تا همچنان به قهرمانی های خود در این مسابقات اضافه کند. جوکوویچ تنها تنیسور تاریخ است که در هر یک از مسابقات گرند اسلم، حداقل سه بار قهرمان شده است. در جدول زیر نگاهی داریم به تنیسورهایی که حداقل 18 بار قهرمان مسابقات گرند اسلم شده اند.

لیست بیشترین قهرمانی گرند اسلم های تنیس

#بازیکنکشورتعداد قهرمانی
1نواک جوکوویچ (مرد)صربستان24
2مارگارت کورت (زن)استرالیا24
3سرینا ویلیامز (زن)آمریکا23
4استفی گرف (زن)آلمان22
5رافائل نادال (مرد)اسپانیا22
6راجر فدرر (مرد)سوئیس20
هلن ویلس مودی (زن)آمریکا19
8کریس اورت (زن)آمریکا18
9مارتینا ناوراتیلووا (زن)آمریکا18
نواک جوکوویچ با 24 قهرمانی، در صدر لیست بیشترین قهرمانی گرند اسلم های تنیس قرار دارد
نواک جوکوویچ با 24 قهرمانی، در صدر لیست بیشترین قهرمانی گرند اسلم های تنیس قرار دارد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید