0

پایان همکاری تایگر وودز و نایکی

تایگر وودز

تایگر وودز و نایکی بعد از 27 سال به همکاری خود پایان دادند. در این مطلب نگاهی داریم به پایان همکاری تایگر وودز و نایکی.

تایگر وودز یکی از بزرگ ترین چهره های ورزشی تاریخ آمریکا است و تعجبی ندارد که بزرگ ترین کمپانی ورزشی این کشور یعنی نایکی نیز سراغ این چهره رفته و برای بلندمدت با یکدیگر همکاری می کردند. بعد از 27 سال اما مسیر وودز و نایکی از یکدیگر جدا شد و پایان همکاری تایگر وودز و نایکی به طور رسمی اعلام شد. در ادامه نگاهی داریم به این موضوع.

پایان همکاری تایگر وودز و نایکی بعد از 27 سال

بعد از 27 سال، تايگر وودز به طور رسمى اعلام كرد كه همكارى اش با شركت نايكى به پايان رسيد و قرارداد اين اسطوره گلف با نايكى ديگر تمديد نخواهد شد. تايگر وودز يكى از بزرگ ترين چهره هاى تاريخ نايكى به شمار مى رود و قرارداد او يكى از گران ترين قراردادهاى تاريخ اين كمپانى است.

وودز در سال 1996 و در حالى كه تنها 20 سال داشت، قراردادى 5 ساله به ارزش 40 ميليون دلار با نايكى به امضا رساند. او در سال 2001 مجددا قراردادى 5 ساله بست و اين بار 100 ميليون دلار از نايكى دريافت كرد. قرارداد بعدى در سال 2006 بود كه 8 سال و 160 ميليون دلار ارزش داشت. آخرين قرارداد مربوط به سال 2013 مى شود كه 10 ساله بود و وودز 200 ميليون دلار از اين قرارداد دريافت كرد.

پایان همکاری تایگر وودز و نایکی بعد از 27 سال
پایان همکاری تایگر وودز و نایکی بعد از 27 سال

وودز در مدت 27 سال به 500 ميليون دلار رسيد و يكى از گران ترين قراردادهاى تبليغاتى تاريخ را به ثبت رساند. بسيارى متصور بودند كه مانند لبران جيمز و كريستيانو رونالدو، قرارداد وودز نيز مادام العمر با نايكى تمديد مى شود اما سرنوشت وودز مانند راجر فدرر شد و نايكى با يكى از بزرگ ترين چهره هاى تاريخ خود قطع همكارى كرد.

درباره تایگر وودز

تایگر وودز یکی از بهترین های تاریخ گلف و ورزش آمریکا به شمار می رود. تایگر وودز تا به امروز 82 پیروزی در مسابقات PGA Tour کسب کرده که بیشترین تعداد برد در تاریخ این مسابقات به شمار می رود. تایگر وودز تا به حال 15 قهرمانی در مسابقات میجر کسب کرده که بعد از جک نیکلاس، بیشترین در تاریخ گلف به شمار می رود.

هیچ بازیکنی در تاریخ PGA Tour بیشتر از تایگر وودز درآمد نداشته و هیچ بازیکنی نیز بیشتر از او در صدر رنکینگ گلف حضور نداشته است. وودز جوان ترین بازیکنی است که قهرمان هر 4 تورنمنت میجر گلف شده و اصطلاحا کریر گرند اسلم کرده است. تایگر وودز یکی از معدود ورزشکارانی است که مجموع درآمدش از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرده است.

تایگر وودز یکی از معدود ورزشکارانی است که مجموع درآمدش از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرده است
تایگر وودز یکی از معدود ورزشکارانی است که مجموع درآمدش از مرز 1 میلیارد دلار عبور کرده است
برچسب‌ها:, ,

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *