0

مراسم ESPYS؛ لیونل مسی بهترین فوتبالیست سال

مراسم ESPYS

مراسم ESPYS در سال 2023 برگزار شد و در جریان آن لیونل مسی به عنوان بهترین فوتبالیست سال معرفی شد. نگاهی داریم به این مراسم.

به گزارش اسپورتس نوتس، مراسم ESPY سال 2023 برگزار شد. طبق سنت هر سال، برنده های بخش های مختلف مشخص شدند. در این مطلب ضمن آشنایی با مراسم ESPYS، با برنده های سال 2023 نیز آشنا می شوید.

مراسم ESPYS

مراسم ESPYS از سال 1993 شروع به كار كرد و در زمينه هاى مختلف به بهترين هاى دنياى ورزش جايزه مى دهد. برنده هاى اين مراسم توسط آراى مردمى يا كميته ESPY مشخص مى شوند (بسته به جايزه نحوه مشخص شدن برنده متفاوت است).
لازم به ذكر است كه اين مراسم يک رويداد آمريكايى است و به همين دليل ورزش هاى اين كشور از جمله فوتبال آمریکایی و بیسبال بسيار پر رنگ هستند و بخش بزرگى از مراسم به همين رشته ها اختصاص دارد.

مراسم ESPYS يک رويداد آمريكايى است و به همين دليل ورزش هاى اين كشور بسيار پر رنگ هستند
مراسم ESPYS يک رويداد آمريكايى است و به همين دليل ورزش هاى اين كشور بسيار پر رنگ هستند

برنده های سال 2023

مراسم سال 2023 برگزار شد و طی آن پتریک ماهومز به مهم ترین جایزه سال یعنی بهترین ورزشکار رسید. ماهومز که به همراه کنزاسی سیتی چیفس قهرمان سوپربول 2023 شد، به جایزه بهترین بازیکن NFL نیز رسید. تیم کنزاس سیتی چیفس نیز بهترین تیم سال لقب گرفت تا شب فوق العاده طرفداران این تیم تکمیل شود.

از دیگر جوایز مهم این مراسم می توان به بهترین فوتبالیست سال اشاره کرد. لیونل مسی برنده این عنوان شد. نواک جوکوویچ بهترین تنیسور سال شد. نیکولا یوکیچ بهترین بازیکن NBA لقب گرفت و مکس ورستپن نیز بهترین راننده سال شد.

در این مراسم همچنین از لبران جیمز نیز تقدیر شد. جیمز به دلیل شکستن رکورد کریم عبدالجبار، جایزه بهترین لحظه رکوردشکن را دریافت کرد. لیست برنده های امسال به شرح زیر است:

عنوانبرنده
بهترين ورزشكارپتريک ماهومز
بهترين مبارز UFCجان جونز
بهترين بازيكن MLBشوهى اوتانى
بهترين بازيكن NFLپتريک ماهومز
بهترين بازيكن NBAنيكولا يوكيچ
بهترين بازيكن NHLكانر مک ديويد
بهترين فوتباليستليونل مسى
بهترين رانندهمكس ورستپن
بهترين تنيسورنواک جوكوويچ
بهترين عملكرد قهرمانىليونل مسى در جام جهانى
بهترين عملكرد ركوردشكنلبران جيمز و عبور از ركورد كريم عبدالجبار
بازگشت سالجمال مارى
بهترين تيمكنزاس سيتى چيفس
پتریک ماهومز به عنوان بهترین ورزشکار سال انتخاب شد
پتریک ماهومز به عنوان بهترین ورزشکار سال انتخاب شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *