0

سروایور سیریز؛ رویداد سالانه WWE

رویداد سروایور سیریز

سروایور سیریز یکی از رویدادهای اصلی کمپانی WWE به شمار می رود که هر سال برگزار می شود. نگاهی داریم به رویداد Survivor Series.

کمپانی WWE شوهای سالانه زیادی دارد. از میان چندین رویداد اصلی و سالانه این پروموشن، برخی جایگاه بالاتری دارند. یکی از همین رویدادهای مهم و ویژه WWE، رویداد Survivor Series است که هر سال معمولا در ماه نوامبر برگزار می شود. در این مطلب نگاهی داریم به این رویداد و اهمیت آن را شرح می دهیم.

تاریخچه Survivor Series

رویداد سروایور سیریز یکی از مهم ترین رویدادهای سالانه کمپانی WWE است. این رویداد اولین بار در سال 1987 برگزار شد و تنها رویداد رسل مینیا سابقه طولانی تری نسبت به آن دارد. سروایور سیریز در کنار رسل مینیا، سامر اسلم، رویال رامبل و مانی این د بنک، بیگ 5 پروموشن WWE را تشکیل می دهد.

بعد از موفقیت در برگزاری رویداد رسل مینیا و مخصوصا رسل مینیا 3، وینس مک من تصمیم گرفت تا رویدادهای مشابه بیشتری را خلق کند. سروایور سیریز درست شد تا یک سنت برای روز شکرگزاری و هفته منجر به آن باشد. به همین دلیل مک من اصرار داشت تا این رویداد نیز شامل مسابقه های بزرگی باشد.

سروایور سیریز به مسابقه های متفاوت اش معروف است. معروف ترین مسابقه این رویداد، مسابقه تگ تیم حذفی است که سال ها برگزار شد و در مقطعی نیز میان دو برند RAW و SmackDown بود. اولین مسابقه الیمینیشن چمبر نیز در این رویداد برگزار شد. از سال 2022 نیز مسابقه وار گیم (War Game) در Survivor Series برگزار می شود.

رویداد سروایور سیریز یکی از مهم ترین رویدادهای سالانه کمپانی WWE است
رویداد سروایور سیریز یکی از مهم ترین رویدادهای سالانه کمپانی WWE است

سروایور سیریز؛ خالق لحظات ماندگار

سرواویر سیریز شامل برخی از مهم ترین و ماندگارترین لحظات تاریخ WWE است. یکی از ویژگی های اصلی این رویداد، همین اتفاقات مهم و خاص است. به عنوان مثال، آندرتیکر و د راک اولین بار در سروایور سیریز معرفی شدند و گروه شیلد نیز اولین بار در همین رویداد حاضر شدند. در ادامه نگاهی داریم به برخی از لحظات مهم این رویداد.

آندرتیکر؛ از شروع تا پایان

اولین حضور آندرتیکر در کمپانی WWE، برمی گردد به سروایور سیریز 1990. این شخصیت ماندگار، لحظات مهمی را در این رویداد تجربه کرده است. از اولین قهرمانی گرفته، تا گیمیک American Badass تا آخرین حضور او به عنوان یک کشتی گیر حرفه ای که 30 سال بعد و در سروایور سیریز 2020 رقم خورد.

اولین حضور آندرتیکر در کمپانی WWE، برمی گردد به سروایور سیریز 1990
اولین حضور آندرتیکر در کمپانی WWE، برمی گردد به سروایور سیریز 1990

آغاز به کار د راک

دوین جانسن نیز اولین بار در Survivor Series وارد رینگ شد. او با شخصیت راکی مایویا کار خود را شروع کرد و چندی بعد به د راک، تغییر پیدا کرد. د راک لحظات بسیاری را در سروایور سیریز تجربه کرده است. د راک اولین عنوان قهرمانی اش را در این رویداد به دست آورد و در سال 2011 نیز بعد از تقریبا 7 سال، به کمپانی برگشت و در سروایور سیریز حاضر شد.

برخی از مهم ترین لحظات د راک، در سروایور سیریز رقم خورده است
برخی از مهم ترین لحظات د راک، در سروایور سیریز رقم خورده است

گروه شیلد؛ نسل جدید از راه رسید

گروه شیلد متشکل از رومن رینز، ست رالینز و دین امبروز نیز در Survivor Series کار خود را شروع کردند. شاید در آن زمان حضور این سه به عنوان گروه شیلد، اتفاق چندان مهمی به شمار نمی رفت ولی حالا می توانیم به راحتی ادعا کنیم که این لحظه نیز از مهم ترین لحظات تاریخ WWE به شمار می رود. رومن رینز به چهره اصلی WWE تبدیل شد، ست رالینز یکی از بهترین های نسل جدید لقب گرفت و دین امروز نیز با اینکه به اندازه رینز و رالینز در WWE موفق نبود اما دوران حرفه ای خود را در کمپانی AEW ادامه داد و به یکی از بهترین های نسل جدید پرو رسلینگ تبدیل شد.

گروه شیلد متشکل از رومن رینز، ست رالینز و دین امبروز نیز در سروایور سیریز کار خود را شروع کردند
گروه شیلد متشکل از رومن رینز، ست رالینز و دین امبروز نیز در سروایور سیریز کار خود را شروع کردند

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *