0

تغییر نام تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن

تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن

تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن در 2 سال اخیر اسم رسمی نداشت اما به تازگی نام جدیدی برای خود انتخاب کرده است. در این مطلب نگاهی داریم به دلیل تغییر نام تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن.

مسائل مربوط به نژادپرستی و پدید آمدن جنبش های ضد نژادپرستی، در سال های اخیر به لیگ های ورزشی نیز کشیده شده و یکی از تیم هایی که مجبور به ایجاد تغییر شد، تیم فوتبال واشینگتن رد اسکینز بود. نگاهی داریم به تغییر نام این تیم.

معرفی تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن

تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن یکی از قدیمی ترین تیم های ورزش های حرفه ای آمریکا به شمار می رود. این تیم از سال 1932 با نام بوستون بریوز شروع به کار کرد و یک سال بعد، یعنی در سال 1933، به بوستون رد اسکینز تغییر نام داد و سرانجام در سال 1937 به واشینگتن رد اسکینز تغییر پیدا کرد. واشینگتن سابقه 5 قهرمانی از جمله 3 سوپربول را در NFL دارد.

لوگوی تیم واشینگتن رد اسکینز
لوگوی تیم واشینگتن رد اسکینز

واژه رد اسکین (Red Skin)

واژه رد اسکین، یک واژه عامیانه است که خطاب به سرخپوست های بومی آمریکا و اولین سرخپوست های کانادا گفته می شود. این واژه جنبه درست و صحیحی ندارد و معمولا زننده و غیر محترمانه به شمار می رود.

تیم واشینگتن رد اسکینز در سال 2014، برای اولین بار به طور جدی با نامش به مشکل خورد و آنجا بود که با اعتراض تعدادی از سرخپوست های بومی، برخی خواهان تغییر نام این فرنچایز شدند، اما سرانجام با رای سهام داران تیم، نام رد اسکینز تغییر نکرد. در سال 2016 هم نشریه واشینگتن پست طی نظرسنجی ای اعلام کرد که 90 درصد بومی های آمریکا، این کلمه را اهانت آمیز نمی دانند و آن ها را اذیت نمی کند.

افزایش فشارها و تغییر نام تیم فوتبال واشینگتن

شرکت FedEX، که شرکت بزرگ خدمات حمل و نقل در آمریکا است، اسپانسر اصلی تیم فوتبال واشینگتن است و از سال 1996، حق نام ورزشگاه 82 هزار نفری این تیم را در اختیار دارد و بابت این حق نام که تا 2025 ادامه دارد، 205 میلیون دلار به این تیم پرداخت کرده است. البته مدیر ارشد اجرایی این شرکت نیز سهم کوچکی در مالکیت تیم واشینگتن دارد و این بدین معنا است که این شرکت قدرت قابل توجهی روی پایتخت نشینان دارد.

در سال 2020 با شروع مقابله با نژادپرستی، برخی از اسپانسرهای تیم واشینگتن از جمله نایکی و پپسی، خواهان تغییر نام این تیم شدند و به شرکت FedEX، که اسپانسر اصلی این تیم به شمار می آورند، فشار آوردند تا این شرکت نیز به آن ها بپیوندد و خواستار تغییر نام رد اسکینز شود.

تهدید اسپانسرها

فشارها روی تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن حتی تا جایی پیش رفت که شرکت نایکی که محصولات مختلف از جمله لباس های تیم های NFL را در اختیار دارد، در فروشگاه آنلاین خود تمام محصولات واشینگتن رد اسکینز را حذف کرد تا بیشتر از قبل به این تیم و مالک اصلی آن، دن اسنایدر فشار بیاود تا نام این فرنچایز با سابقه را عوض کند.

فشار اسپانسرها سرانجام باعث ایجاد تغییر شد
فشار اسپانسرها سرانجام باعث ایجاد تغییر شد

در جستجوی نام جدید

بعد از کش و قوس های فراوان و بیشتر شدن فشارهای خارجی، تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن به طور رسمی اعلام کرد که دیگر از نام رد اسکینز استفاده نخواهد کرد و به دنبال یک نام جدید است.

پیدا کردن نام جدید 2 فصل زمان برد و در این مدت، واشینگتنی ها با نام تیم فوتبال واشینگتن در مسابقات شرکت می کردند که همین موضوع باعث به سخره گرفتن آن ها توسط کاربران شبکه های اجتماعی شد.

واشینگتن کامندرز

سرانجام بعد از 2 فصل، در 2 فوریه 2022 تیم فوتبال واشینگتن به طور رسمی از نام خود رونمایی کرد؛ واشینگتن کامندرز (Washington Commanders). بالاخره حواشی تغییر نام و پیدا کردن نام جدید برای تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن به تمام رسید و این تیم از فصل 2022 NFL با نام واشینگتن کامندرز بازی خواهد کرد.

واشینگتن کامندرز؛ نام جدید تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن
واشینگتن کامندرز؛ نام جدید تیم فوتبال آمریکایی واشینگتن

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید