0

مسترز سینسیناتی

مسترز سینسیناتی

هفتمین تورنمنت از سری مسترزهای 1000 امتیازی فصل تنیس، مسترز سینسیناتی است. نگاهی داریم به این مسابقات.

بعد از مسترز کانادا، می رسیم به مسترز سینسیناتی که بلافاصله بعد از مسابقات کانادا برگزار می شود و آخرین مسترز قبل از گرند اسلم یو اس اپن است. مسترز سینسیناتی یکی از قدیمی ترین مسابقات تنیس جهان به شمار می رود و به دلیل اینکه بازیکنان برای آماده سازی آخرین گرند اسلم سال وارد این تورنمنت می شوند، اهمیت بسیار بالایی دارد. نگاهی داریم به مسترز سینسیناتی.

تاریخچه مسترز سینسیناتی

مسابقات سینسینانی در سال 1899 شروع به کار کرد و قدیمی ترین تورنمنت تنیس آمریکا به شمار می رود که هیچگاه شهر برگزاری آن تغییر نکرده است. محل برگزاری این مسابقه بارها تغییر کرده اما همیشه در شهر سینسیاتی بوده و هیچوقت از این شهر خارج نشده است.

در سال 1901 نام این مسابقات به «تورنمنت تنیس Tri-State» تغییر پیدا کرد و تا سال 1969 نیز با همین اسم به کار خود ادامه داد. از سال 1981 تا 1889، مسابقات سینسیتانی در چارچوب تور Grand Prix Super Series برگزار می شد و بخشی از این رقابت ها بود و با شکل گیری مسترزهای سینسیناتی، این مسابقات به یکی از رقابت های اصلی فصل تنیس تبدیل شد.

جالب است بدانید که مسابقات سینسیناتی دارای 4 ورزشگاه است. این 4 ورزشگاه در مجموع 17 زمین تنیس دارند که مسابقات سینسیناتی در این زمین ها برگزار می شوند. اگر مسابقات گرند اسلم را کنار بگذاریم، مسترز سینسیناتی از معدود مسابقات تنیس است که بازی های آن در بیشتر از 2 ورزشگاه برگزار می شود.

مسترز سینسیناتی بعد از گرند اسلم یو اس اپن، دومین مسابقات بزرگ تنیس آمریکا به شمار می رود
مسترز سینسیناتی بعد از گرند اسلم یو اس اپن، دومین مسابقات بزرگ تنیس آمریکا به شمار می رود

نحوه برگزاری

فرمت و نحوه برگزاری مسترز سینسیناتی مانند اکثر مسترزهای فصل تنیس است. 56 تنیسور در این مسابقات شرکت می کنند که سیدبندی این مسابقات بر اساس آخرین رده بندی ATP صورت می گیرد. 8 سید برتر در دور اول استراحت می کنند و از راند دوم به مسابقات اضافه می شوند. در دور اول نیز 48 تنیسور با یکدیگر رقابت می کنند که 24 بازیکن به دور دوم می رسند و با اضافه شدن 8 سید برتر، تعداد بازیکنان در این مرحله به 32 تنیسور می رسد.

جوایز نقدی

قهرمانفینالنیمه نهایییک چهارم نهایییک هشتم نهاییراند دومراند اول
970.020529.710289.655157.99584.51045.31525.110

رکوردهای مسترز سینسیناتی

به دلیل سابقه طولانی مسابقات سینسیناتی، برخی از رکوردهای مهم این مسابقات به قبل از دوره حرفه ای شدن تنیس مربوط می شود. به عنوان مثال رکوردهای بیشترین قهرمانی متوالی و بیشترین فینال متوالی برای زمان آماتورها است. اگر به دوران حرفه ای نگاه کنیم، اکثر رکوردهای مهم سینسیناتی در اختیار راجر فدرر است. او 7 بار برنده این رقابت ها شده که بیشترین در تاریخ این مسابقات به شمار می رود. فدرر 8 فینال را تجربه کرده (مشترک با نواک جوکوویچ)، 57 بار به میدان رفته (مشترک با جوکوویچ)، 47 بار پیروز شده و در 17 دوره شرکت کرده که همه این ها رکورد تاریخ مسترز سینسیتاتی به شمار می روند.

از معدود رکوردهای مسترز سینسیتانی که در اختیار راجر فدرر نیست می توان به بیشترین پیروزی متوالی بابی ریگز (21)، جوان ترین قهرمان (بوریس بکر با 17 سال و 8 ماه) و مسن ترین قهرمان (نواک جوکوویچ با 36 سال و 2 ماه) اشاره کرد.

اکثر رکوردهای مهم سینسیناتی در اختیار راجر فدرر است
اکثر رکوردهای مهم سینسیناتی در اختیار راجر فدرر است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *