0

یانیک سینر قهرمان مسترز کانادا 2023 شد

یانیک سینر

یانیک سینر با برتری برابر الکس دمینور، برای اولین بار قهرمان مسابقات مسترز شد. نگاهی داریم به قهرمانی یانیک سینر در مسترز کانادا.

به گزارش اسپورتس نوتس، در جريان فينال مسترز كانادا، يانيک سينر با برترى 0-2 برابر الكس دمينور، براى اولين بار قهرمان يک مسترز 1000 امتيازى شد. سينر بعد از دو شكست در فينال اين مسابقات، سرانجام به معتبرترين عنوان خود در ATP رسيد. نگاهی داریم به این مسابقات و همچنین اولین عنوان معتبر یانیک سینر.

مسترز کانادا 2023

مسترز کانادا 2023 بدون نواک جوکوویچ شروع شد. قهرمان 4 دوره این مسابقات، به دلیل خستگی در این رقابت ها شرکت نکرد. مدعی های اصلی هم در کانادا متزلزل ظاهر شدند. بازیکنانی همچون کسپر رود، استفانوس سیتسیپاس، هولگر رونه و آندری روبلف حتی به جمع 8 تنیسور برتر نیر نرسیدند!

کارلوس آلکاراس و دنیل مدودف که شانس زیادی برای قهرمانی داشتند نیز در یک چهارم نهایی حذف شدند تا اکثر مدعی ها، ناامیدکننده ظاهر شوند. تنیسورهایی همچون الکس دمینور و تامی پال عملکرد خوبی داشتند و نام های بزرگی را شکست دادند.

اولین قهرمانی یانیک سینر در مسابقات مسترز

یانیک سینر که پیش از این دو بار فینال مسابقات مسترز شکست خورده بود، این بار دیگر فرصت سوزی نکرد. او با شکست گائل مونفیس و تامی پال راهی فینال شد. تنیسور ایتالیایی در فینال نیز 0-2 الکس دمینور را شکست داد تا برای اولین بار فاتح یک مسترز 1000 امتیاری شود.

اين هشتمين عنوان سينر در تنيس حرفه اى به شمار مى رود. سينر بعد از فابيو فونينى، دومين ايتاليايى تاريخ ATP است كه قهرمان مسترز 1000 امتيازى مى شود. با این قهرمانی، سینر 21 ساله به رده ششم رنکینگ ATP صعود می کند.

یانیک سینر دومین ایتالیایی تاریخ ATP است که قهرمان مسابقات مسترز می شود
یانیک سینر دومین ایتالیایی تاریخ ATP است که قهرمان مسابقات مسترز می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید