0

کنزاس سیتی چیفس قهرمان سوپربول 2024 شد

پتریک ماهومز

مسابقه سوپربول 2024 برگزار شد و در پایان، کنزاس سیتی چیفس قهرمان سوپربول 2024 شد.

به گزارش اسپورتس نوتس، مسابقه سوپربول 2024 با قهرمانی کنزاس سیتی چیفس به پایان رسید. تیم های کنزاس سیتی چیفس و سن فرانسیسکو فورتی ناینرز در پنجاه و هشتمین مسابقه سوپربول به مصاف هم رفتند و در پایان چیفس موفق به شکست ناینرز شد تا برای چهارمین بار قهرمان این مسابقه شود. در ادامه نگاهی داریم به قهرمانی چیفس در سوپربول 2024.

نگاهی به سوپربول 2024

سوپربول 2024؛ تقابل چیفس با ناینرز

كنزاس سيتى چيفس و سن فرانسيسكو فورتى ناينرز در تاريخ 23 بهمن، سوپربول 2024 را برگزار کردند. اين دومين تقابل اين دو تيم در سوپربول بود. سال 2020 نيز شاهد اين مسابقه بوديم كه با كامبک و برترى چيفس به پايان رسيد.

چيفس براى چهارمين بار در 5 فصل اخير راهى سوپربول شد. در طرف ديگر، ناينرز كه همچنان بازيكنان زيادى از سوپربول قبلى در اختيار داشت، در تلاش بود تا ضمن جبران شكست قبلى، براى اولين بار از سال 1995 قهرمان شود. ناينرز در صورت قهرمانى، به ركورد نيوانگلند پتريتس و پيتسبرگ استيلرز به عنوان بيشترين قهرمانى تاريخ سوپربول مى رسید.

چیفس با رکورد 6-11 در فصل عادی راهی پلی آف شد. آن ها به ترتیب با شکست میامی دالفینز، بافالو بیلز و بالتیمور ریونز، به سوپربول رسیدند. سن فرانسیسکو فورتی ناینرز با رکورد 5-12، صدرنشین کنفرانس NFC شد و در دور اول استراحت کرد. ناینرز در پلی آف با شکست گرین بی پکرز و دیترویت لاینز، حریف چیفس در سوپربول شد.

سوپربول 2024؛ تقابل چیفس با ناینرز
سوپربول 2024؛ تقابل چیفس با ناینرز

دفاع از قهرمانی؛ کنزاس سیتی چیفس قهرمان سوپربول 2024 شد

كنزاس سيتى چيفس با برترى 22-25 برابر سن فرانسيسكو فورتى ناينرز براى دومين بار متوالى و سومين بار در 5 سال اخير قهرمان سوپربول شد. چيفس در اوورتايم موفق به ثبت تاچ داون شد تا فيلدگل ناينرز بى فايده شود و چيفس به اولين تيم در 19 سال اخير تبديل شود كه از قهرمانى اش دفاع مى كند.

پتريك ماهومز با يک عملكرد درخشان ديگر به عنوان ارزشمندترين بازيكن سوپربول انتخاب شد و بعد از جو مانتنا و تام بريدى به سومين بازيكن تاريخ سوپربول تبديل شد كه به سه عنوان MVP اين مسابقه مى رسد.

دفاع از قهرمانی؛ کنزاس سیتی چیفس قهرمان سوپربول 2024 شد
دفاع از قهرمانی؛ کنزاس سیتی چیفس قهرمان سوپربول 2024 شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *