0

سوپربول 2024؛ هر آنچه باید بدانید

سوپربول 2024

سوپربول 2024 فینال فصل 2023 لیگ NFL به شمار می رود. تیم های کنزاس سیتی چیفس و سن فرانسیسکو فورتی نانیرز در این مسابقه به مصاف هم می روند.

به گزارش اسپورتس نوتس، سوپربول 2024، ایستگاه پایانی فصل 2023 لیگ فوتبال آمریکایی NFL بود. این پنجاه و هشتمین مسابقه سوپربول بود که در تاریخ 11 فوریه 2024 در ورزشگاه الیجنت شهر لاس وگاس برگزار شد. در ادامه نگاهی داریم به این رویداد.

سوپربول 2024؛ تقابل چیفس با ناینرز

كنزاس سيتى چيفس و سن فرانسيسكو فورتى ناينرز در تاريخ 23 بهمن، سوپربول 2024 را برگزار خواهند كرد. اين دومين تقابل اين دو تيم در سوپربول است. سال 2020 نيز شاهد اين مسابقه بوديم كه با كامبک و برترى چيفس به پايان رسيد.

چيفس براى چهارمين بار در 5 فصل اخير راهى سوپربول شده و اندى ريد و پتريک ماهومز براى سومين حلقه قهرمانى خود مى جنگند. در طرف ديگر، ناينرز كه همچنان بازيكنان زيادى از سوپربول قبلى در اختيار دارد، در تلاش است تا ضمن جبران شكست قبلى، براى اولين بار از سال 1995 قهرمان شود. ناينرز در صورت قهرمانى، به ركورد نيوانگلند پتريتس و پيتسبرگ استيلرز به عنوان بيشترين قهرمانى تاريخ سوپربول مى رسد.

کنزاس سیتی چیفس و سن فرانسیسکو فورتی ناینرز، سوپربول 2024 را برگزار می کنند
کنزاس سیتی چیفس و سن فرانسیسکو فورتی ناینرز، سوپربول 2024 را برگزار می کنند

چیفس با رکورد 6-11 در فصل عادی راهی پلی آف شد. آن ها به ترتیب با شکست میامی دالفینز، بافالو بیلز و بالتیمور ریونز، به سوپربول رسیدند. سن فرانسیسکو فورتی ناینرز با رکورد 5-12، صدرنشین کنفرانس NFC شد و در دور اول استراحت کرد. ناینرز در پلی آف با شکست گرین بی پکرز و دیترویت لاینز، حریف چیفس در سوپربول شد.

اجرای بین نیمه سوپربول 2024

مثل همیشه، اجرای بین نیمه یکی از اصلی ترین جذابیت های مسابقه سوپربول است. قرار است آشر در بین نیمه سوپربول 2024 اجرا داشت. این اجرا را می توانید به طور کامل از کانال یوتیوب Sports Whisper تماشا کنید.

اجرای آشر در مسابقه سوپربول 2024
اجرای آشر در مسابقه سوپربول 2024

قهرمانی کنزاس سیتی چیفس در سوپربول 2024

كنزاس سيتى چيفس با برترى 22-25 برابر سن فرانسيسكو فورتى ناينرز براى دومين بار متوالى و سومين بار در 5 سال اخير قهرمان سوپربول شد. چيفس در اوورتايم موفق به ثبت تاچ داون شد تا فيلدگل ناينرز بى فايده شود و چيفس به اولين تيم در 19 سال اخير تبديل شود كه از قهرمانى اش دفاع مى كند.

پتريك ماهومز با يک عملكرد درخشان ديگر به عنوان ارزشمندترين بازيكن سوپربول انتخاب شد و بعد از جو مانتنا و تام بريدى به سومين بازيكن تاريخ سوپربول تبديل شد كه به سه عنوان MVP اين مسابقه مى رسد.

کنزاس سیتی چیفس برای دومین فصل متوالی قهرمان سوپربول شد
کنزاس سیتی چیفس برای دومین فصل متوالی قهرمان سوپربول شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *