0

جیلن براون و ثبت گران ترین قرارداد تاریخ NBA

جیلن براون و ثبت گران ترین قرارداد تاریخ NBA

جیلن براون، شوتینگ گارد 26 ساله بوستون سلتیکس، قرارداد خود با این تیم را تمدید کرد. نگاهی داریم به این تمدید قرارداد تاریخی.

به گزارش اسپورتس نوتس، جیلن براون قرارداد خود با بوستون سلتیکس را به مدت 5 سال تمدید کرد. این قرارداد سوپرمکس است و گران ترین قرارداد تاریخ لیگ NBA لقب گرفته است. نگاه بیشتری داریم به این قرارداد.

تمدید قرارداد تاریخی NBA

جیلن براون، شوتینگ گارد 26 ساله بوستون سلتیکس که در سال 2016 توسط این تیم درفت شد، قرارداد خود را تمدید کرد. او با بوستون سلتیکس به توافق رسید تا قرارداد سوپرمکس ببندد که بیشترین قرارداد فعلی NBA به شمار می رود. طبق این قرارداد 5 ساله، او 304 میلیون دلار از سلتیکس دریافت می کند.

به این ترتیب، قرارداد جیلن براون با بوستون سلتیکس، به گران ترین قرارداد تاریخ لیگ NBA تبدیل شد. قبل از این، قرارداد 5 ساله و 264 میلیون دلاری نیکولا یوکیچ با دنور ناگتس، سنگیت ترین قرارداد تاریخ این لیگ به شمار می رفت. در ضمن این قرارداد، حالا پانزدهمین قرارداد گران تاریخ ورزش نیز به شمار می رود.

تمدید قرارداد جیلن براون با بوستون سلتیکس، گران ترین قرارداد تاریخ NBA به شمار می رود
تمدید قرارداد جیلن براون با بوستون سلتیکس، گران ترین قرارداد تاریخ NBA به شمار می رود

نگاهی به کارنامه جیلن براون

جیلن براون به عنوان پیک 3 درفت 2016 به بوستون سلتیکس رفت. او تا به امروز در سلتیکس مانده و تمام دوران حرفه ای خود را در بوستون سپری کرده است. او که سابقه بازی برای کالج کالیفورنیا را دارد، در سال 2021 و 2023 به مسابقه آل استار دعوت شد. براون همچنین در فصل 2023-2022 نیز در تیم دوم فصل قرار گرفت.

براون در 7 فصلی که از حضورش در NBA گذشته، توانسته میانگین 17.9 امتیاز، 5.2 ریباند و 2.2 اسیست در هر بازی را به ثبت برساند. او در تیم فعلی سلتیکس به نوعی بازیکن دوم تیم محسوب می شود. جیسن تیتم در حال حاضر نفر اول سلتیکس به شمار می رود و به همین دلیل قرارداد سنگین براون، شاید حداقل در حال حاضر چندان منطقی به نظر نرسد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *