0

قهرمانی منچسترسیتی در فصل 2023-2022 جام حذفی انگلیس

منچسترسیتی فاتح جام حذفی انگلیس

منچسترسیتی برای هفتمین بار قهرمان جام حذفی انگلیس شد تا به دوگانه اصلی انگلیس در فصل 2023-2022 برسد.

به گزارش اسپورتس نوتس، منچسترسيتى با شكست 1-2 منچستريونايتد براى هفتمين بار قهرمان جام حذفى انگليس شد تا به دومين جام خود در فصل 2023-2033 برسد و تنها يک برد ديگر تا كسب سه گانه فاصله داشته باشد. در این مطلب نگاهی داریم به قهرمانی سیتیزن ها و قدرت بلامنازع آن ها در انگلیس.

افتخارات متوالی منچسترسیتی

منچسترسيتى فصل 2023-2022، سيزدهمين تيمى است كه در يک فصل قهرمان ليگ برتر انگليس و FA Cup مى شود. منچسترسيتى در فصل 2019-2018 هم توانسته بود اين دو جام را كسب كند. حالا تنها يک برد ديگر مانده تا منچسترسيتى به دومين تيم تاريخ فوتبال انگليس تبديل شود كه به سه گانه مى رسد. تنها قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا باقی مانده است.

منچسترسیتی؛ قدرتمندترین تیم انگلیس

منچسترسیتی از زمان ورود پپ گواردیولا به 13 جام رسیده است. این تیم در عرض 6 سال به 5 قهرمانی لیگ برتر انگلیس رسیده است. منچسترسیتی در این مدت توانسته دوبار فاتح دوگانه داخلی شود. سیتیزن ها در فصل 2019-2018 به اولین تیم تاریخ فوتبال انگلیس تبدیل شدند که به سه گانه داخلی می رسند.

پروژه فوتبالی منچسترسیتی جواب داده و این تیم در دهه اخیر، یکی از قدرتمندترین دوره های تاریخ فوتبال انگلیس را رقم زده است. منچسترسیتی تا سال 2012 حتی یکبار هم قهرمان لیگ برتر (فرمت جدید) نشده بود. حالا در سال 2023 اما این تیم دومین تیم پرافتخار تاریخ این مسابقات است.

می توان با برچسب هایی نظیر «نفتی» بودن به این سیتیزن ها کنایه زد. می توان تمام موفقیت آن ها را به خرج کردن ربط داد اما در آخر آن ها به قهرمانی در جام های مختلف ادامه می دهند!

منچسترسیتی از زمان ورود پپ گواردیولا به 13 جام رسیده است
منچسترسیتی از زمان ورود پپ گواردیولا به 13 جام رسیده است

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *