0

مارک مارکز از رپسول هوندا جدا می شود

مارک مارکز رپسول هوندا

مارک مارکز از رپسول هوندا جدا می شود. موتورسوار پرافتخار اسپانیایی در پایان فصل 2023 موتوجی پی، از تیم رپسول هوندا جدا خواهد شد.

به گزارش اسپورتس نوتس و به نقل از تیم رپسول هوندا، مارک ماركز بعد از 10 سال اين تيم را ترک خواهد كرد. موتورسوار اسپانيايى كه سابقه كسب 6 قهرمانى و 59 پيروزى با رپسول هوندا را در كارنامه دارد، در پايان فصل 2023 از تيم تيم جدا مى شود. ماركز 30 ساله قرار است به تيم گریسینی ریسینگ ملحق شود و فصل 2024 را كنار برادرش شروع كند.

موتوجی پی؛ مارک مارکز از رپسول هوندا جدا می شود

بعد از 11 فصل حضور، مارک مارکز از رپسول هوندا جدا می شود. با تایید رسمی تیم رپسول هوندا، مارک مارکز که تمام دوران حرفه ای خود در موتوجی پی را در رپسول هوندا سپری کرده، در پایان فصل 2023 از این تیم جدا خواهد شد. مارکز یکی از پرافتخارترین موتورسوارهای تاریخ موتوجی پی است و حالا قرار است فصل 2024 را در گریسینی ریسینگ و کنار برادرش آغاز کند.

نگاهی مختصر به کارنامه مارک مارکز

مارک مارکز بعد از قهرمانی در موتو 2، در سال 2013 به موتوچی پی رفت. مارکز از ابتدای شروع دوران خود در موتوجی پی در تیم رپسول هوندا حضور داشت و موفق به کسب 6 قهرمانی به همراه این تیم شد. مارکز در همان سال اول خود در موتوجی پی قهرمان شد تا ثابت کند که نابغه ای جدید در این مسابقات ظهور کرده است. با 20 سال سن، مارکز جوان ترین قهرمان تاریخ موتوجی پی است.

او در دومین سال خود نیز توانست قهرمانی اش را تکرار کند و سپس بعد از یک فصل فاصله، به 4 قهرمانی متوالی دیگر رسید تا مجموع قهرمانی های خود در این مسابقات را به عدد 6 برساند. در فرمت مسابقات موتوجی پی، تنها ولنتینو روسی بیشتر از مارک مارکز به قهرمانی رسیده است (7). او همچنین یکی از چهار موتورسوار تاریخ است که در سه کلاس مختلف قهرمانی شده است.

در ادامه نگاهی داریم به آمار مارک مارکز در موتوجی پی و البته تیم رپسول هوندا.

  • 6 قهرمانى
  • 59 پيروزى
  • 64 پول پوزيشن
  • 101 سكو
مارک مارکز از رپسول هوندا جدا می شود
مارک مارکز از رپسول هوندا جدا می شود

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *