0

میامی هیت برای هفتمین بار راهی فینال NBA شد

میامی هیت 2023

میامی هیت مانع تاریخ سازی بوستون سلتیکس شد تا برای هفتمین بار به فینال لیگ NBA برسد. در ادامه نگاهی داریم به صعود هیت به فینال.

به گزارش اسپورتس نوتس، در چارچوب بازى هفتم فينال كنفرانس شرق ليگ NBA، ميامى هيت به آسانى با نتيجه 84-103 از سد بوستون سلتيكس گذشت تا ضمن جلوگيرى از تاريخ سازى سلتيكس، به فينال برسد و حريف دنور ناگتس شود.

کامبک بوستون سلتیکس کامل نشد

كيلب مارتين در اين بازى فوق العاده بود. او 11 از 16 اقدامش را به امتياز تبديل كرد و به 25 امتياز و 10 ريباند رسيد. جيمى باتلر نيز بازى را با 28 امتياز، 7 ريباند و 6 اسيست به پايان رساند. بم آدبايو هم فاصله اى تا ثبت تريپل دابل نداشت و به 12 امتياز، 10 ريباند و 7 اسيست رسيد.

بوستون سلتیکس می توانست با برد در این بازی تاریخ ساز شود و اولین تیم تاریخ NBA لقب بگیرد که از شکست 3-0 کامبک می زند و پیروز می شود. با شکست سلتیکس، همچنان هیچ تیمی در تاریخ NBA نتوانسته شکست 3-0 را جبران کند!

بوستون سلتیکس فرصت طلایی برای تاریخ سازی را از دست داد
بوستون سلتیکس فرصت طلایی برای تاریخ سازی را از دست داد

میامی هیت دومین سید 8 تاریخ فینال NBA

میامی هيت حالا تنها دومين سيد 8 تاريخ NBA است كه به فينال مى رسد (نيويورک نيكس سال 1999). هيت اولين تيمى است كه از تورنمنت پلى اين به فينال مى رسد. فراموش نكنيد كه هيت اولين بازى خود در پلى اين را واگذار كرد و فاصله اى تا شكست در بازى دوم هم نداشت!
هيت با وجود اينكه در فصل عادى كمترين ميانگين امتياز را داشت، به فينال رسيد. ميامى در اين راه سيد يک و سيد دو كنفرانس شرق را شكست داد! در پايان نيز جيمى باتلر به جايزه لرى برد رسيد و ارزشمندترين بازيكن فينال كنفرانس شرق لقب گرفت.

با قهرمانی میامی هیت، جیمی باتلر به عنوان ارزشمندترین بازیکن فینال کنفرانس شرق انتخاب شد
با قهرمانی میامی هیت، جیمی باتلر به عنوان ارزشمندترین بازیکن فینال کنفرانس شرق انتخاب شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *