0

حذف غیرمنتظره رافائل نادال از اپن آمریکا 2022

حذف نادال

رافائل نادال با شکست غیرمنتظره برابر فرانسیس تیافو، از یو اس اپن 2022 کنار رفت. نگاهی داریم به شکست قهرمان 22 دوره مسابقات گرند اسلم.

رافائل نادال، قهرمان 22 دوره مسابقات گرند اسلم که توانسته بود 2 گرند اسلم ابتدایی فصل 2022 را قهرمان شود، با امید به کسب سومین قهرمانی خود در این فصل به نیویورک رفته بود اما ماجراجویی او زودتر از حد انتظار به پایان رسید.

اولین شکست رافائل نادال در مسابقات گرند اسلم سال 2022

در جريان مرحله يک هشتم نهايى مسابقات يو اس اپن 2022، فرانسيس تيافو موفق به شكست 1-3 رافائل نادال شد تا به بزرگ ترين پيروزى دوران حرفه اى خود برسد و ضمن ثبت اولين شكست نادال در مسابقات گرند اسلم سال 2022، راهى يک چهارم نهايى اين رقابت ها شود. برخلاف بازى قبلى كه نادال طوفانى ظاهر شد، اين بار خبرى از آن بازيكن هميشگى نبود و نادال اصلا آماده نشان نداد.

سرويس هاى ضعيف و ارورهاى عجيب و از طرفى انگيزه بالاى تيافو كه ضربات كوبنده اى به ثمر رساند، باعث شد تا نادال فرصتى طلايى را از دست بدهد. با توجه به غيبت نواک جوكوويچ و الكساندر زورف و همچنين حذف دنيل مدودف، نادال شانس بسيار خوبى داشت تا به بيست و سومين عنوان خود در گرند اسلم ها برسد كه تنيسور اسپانيايى نتوانست از اين فرصت استفاده كند و حذف زودهنگامى را تجربه كرد.

فرانسیس تیافو اولین شکست نادال در مسابقات گرند اسلم سال 2022 را رقم زد
فرانسیس تیافو اولین شکست نادال در مسابقات گرند اسلم سال 2022 را رقم زد

مرد شماره یک جدید تنیس جهان

نادال براى اينكه مرد شماره يک تنيس جهان شود، بايد اميدوار باشد كه نه كارلوس آلكاراس به فينال یو اس اپن 2022 برسد و نه كسپر رود موفق به انجام این کار شود. آلكاراس در صورت قهرمانى يا شكست در فينال مقابل كسى به غير از رود، صدرنشين رنكنيگ ATP خواهد شد. رود هم دقيقا با همين سناريو مى تواند مرد شماره يک تنيس جهان شود: قهرمانى يا شكست برابر كسى به غير از آلكاراس در فينال.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *