0

نواک جوکوویچ اجازه حضور در یو اس اپن را ندارد

نواک جوکوویچ 2022

نواک جوکوویچ یک گرند اسلم دیگر در فصل 2022 را از دست داد تا فصل تلخ او، بدتر از قبل شود. نگاهی داریم به این موضوع.

نواک جوکوویچ به دلیل عدم واکسینه شدن برابر ویروس کرونا، اجازه پرواز به آمریکا و شهر نیویورک را ندارد و به همین دلیل او نمی تواند در گرند اسلم یو اس اپن که آخرین گرند اسلم فصل 2022 است، شرکت کند. در همین راستا نگاهی داریم به این موضوع و عواقب آن برای قهرمان 21 دوره گرند اسلم.

نواک جوکوویچ و از دست دادن 2 گرند اسلم

فصل 2022 تنیس با حواشی بسیار سر حضور نواک جوکوویچ در استرالیا اپن شروع شد و به نظر می رسد که پایان آن نیز تشابه زیادی به شروع آن دارد. نواک جوکوویچ که اعتقادی به واکسن کرونا و واکسینه شدن برابر این ویروس ندارد، نتوانست در استرالیا اپن شرکت کند و فرصت بسیار خوبی برای بالا بردن قهرمانی هایش را از دست داد. جوکوویچ به همین دلیل نیز نمی تواند در یو اس اپن حضور داشته باشد و یک فرصت فوق العاده دیگر برای بالا بردن قهرمانی های خود در گرند اسلم را از دست داد. به این ترتیب نواک جوکوویچ تنها در 2 گرند اسلم فصل 2022 شرکت کرد که در یکی از آن که ویمبلدون بود، توانست قهرمان شود و بیست و یکمین عنوان معتبر خود را کسب کند.

نواک جوکوویچ به دلیل عدم واکسینه شدن برابر ویروس کرونا، 2 گرند اسلم فصل 2022 را از دست داد
نواک جوکوویچ به دلیل عدم واکسینه شدن برابر ویروس کرونا، 2 گرند اسلم فصل 2022 را از دست داد

سقوط در فصل 2022 و اوج گیری احتمالی در فصل 2023

به دلیل عدم حضور در استرالیا اپن 2022، نواک جوکوویچ که مدافع عنوان قهرمانی بود، 2 هزار امتیاز از دست داد. جوکوویچ با بدشانسی هم مواجه شد و به دلیل حذف امتیازهای ویمبلدون 2022، تنیسور صربستانی با اینکه توانست از عنوان خود در سومین گرند اسلم سال دفاع کند اما اینجا نیز 2 هزار امتیاز از دست داد تا بسیار در رنکینگ ATP سقوط کند. اکنون نیز جوکوویچ اجازه حضور در یو اس اپن را ندارد و با توجه به اینکه سال گذشته فینالیست این مسابقات بود، اینجا هم تقریبا هزار امتیاز از دست می دهد. در ضمن رکورددار مسابقات مسترز، در 4 مسترز آمریکای شمالی نیز به دلیل عدم واکسینه شدن، نتوانست شرکت کند.

عدم حضور نواک جوکوویچ در مسابقات ذکر شده، باعث افت شدید او در رنکینگ ATP شد اما این افت شدید می تواند در فصل 2023 جبران شود. جوکوویچ در 3 گرند اسلم فصل بعد فقط امتیاز کسب می کند و هیچ امتیازی از دست نمی دهد. با این اوصاف او اگر تا مراحل پایانی گرند اسلم ها و مسترزهای 1000 امتیازی برود، به راحتی می تواند مجددا به رتبه های برتر ATP برسد و تبدیل شدن به مرد شماره یک تنیس جهان نیز دور از انتظار نخواهد بود.

نواک جوکوویچ می تواند در فصل 2023 به اوج برگردد
نواک جوکوویچ می تواند در فصل 2023 به اوج برگردد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *