0

رافائل نادال؛ نواک جوکوویچ بهترین تنیسور تاریخ است

رافائل نادال و نواک جوکوویچ

رافائل نادال، قهرمان 22 دوره مسابقات گرند اسلم از این می گوید که نواک جوکوویچ بهترین تنیسور تاریخ است. نگاهی داریم به مصاحبه نادال.

به گزارش اسپورتس نوتس و به نقل از رویترز، رافائل نادال که از بهترین تنیسورهای تاریخ است، در جدیدترین مصاحبه خود به تعریف از رقیب اش پرداخته و نواک جوکوویچ را بهترین می داند. در ادامه نگاهی داریم به جدیدترین مصاحبه رافائل نادال.

رافائل نادال؛ نواک جوکوویچ برترین تنیسور تاریخ است

نادال درباره بیست و چهارمین عنوان قهرمانی نواک جوکوویچ و آمار و ارقام او گفت:

به نظرم آمار و ارقام خود گویا هستند. در این زمینه نواک جوکوویچ از من بهتر است و جای بحثی نیست. واقعیت این است. بقیه موارد سلیقه و علایقی هستند که شاید یک نفر از یک تنیسور دیگر خوشش بیاید و این مدل چیزها. بر این اساس، به نظرم نواک جوکوویچ بهترین تنیسور تاریخ است و جای هیچ بحثی نیست. به جوکوویچ بابت تمام دستاوردهایش تبریک می گویم و این موضوع من را ناراحت نمی کند.

رافائل نادال؛ نواک جوکوویچ بهترین تنیسور تاریخ است
رافائل نادال؛ نواک جوکوویچ بهترین تنیسور تاریخ است

نادال: از دستاوردهایم راضی هستم

من بارها گفته ام. من کسی نیستم که برای رسیدن به بیشترین قهرمانی در گرند اسلم تلاش کند. نمی خواهم کسی باشم که واقعا نیستم. من بسیار از دستاوردهایم راضی هستم.

رافائل نادال شاید در سال 2024 بازنشسته نشود

رافائل نادال با اینکه چندی پیش از این گفت که سال 2024 آخرین سال دوران حرفه ای اش خواهد بود اما حالا از این می گوید که شاید بازنشستگی اش کمی طولانی شود.

اگر ناگهان همه چیز خوب پیش برود و از لحاط فیزیکی در شرایط خوبی باشم و از بازی لذت ببرم و همچنان حس رقابت طلبی داشته باشم، چرا خودم را محدود کنم؟ در حال حاضر خودم را آماده می کنم تا بتوانم تمریناتم را شروع کنم و مجددا تنیس بازی کنم. رویای فعلی ام، رقابت در بالاترین سطح است. بعد از آن هیچکس نمی داند که چه پیش خواهد آمد. البته یک سناریو دیگر نیز وجود دارد. شاید ریکاوری ام خوب پیش نرود و نتوانم دیگر بازی کنم!

رافائل نادال: رویای فعلی ام، رقایت در بالاترین سطح است
رافائل نادال: رویای فعلی ام، رقابت در بالاترین سطح است

نادال: تنها رقیب کارلوس آلکاراس، نواک جوکوویچ است

رافائل نادال در بخشی از مصاحبه خود درباره کارلوس آلکاراس نیز صحبت کرد.

کارلوس آلکاراس تا همین چندوقت پیش مرد شماره یک تنیس جهان بود. با اینکه بسیار جوان است اما عملا تنها رقیبی که برای او متصور می شوم، نواک جوکوویچ است. کارلوس آلکاراس هم قدرت کافی و هم انگیزه لازم را دارد اما نباید فشار زیادی روی او بگذاریم. در اواخر دوران حرفه ای هر ورزشکاری، اتفاقات مختلفی رخ می دهد.

نادال: دوست دارم رئیس رئال مادرید شوم

وقتی درباره علاقه رافائل نادال به ریاست رئال مادرید پرسیده شد، اسطوره اسپانیایی گفت:

بله دوست دارم رئیس رئال مادرید شوم. در حال حاضر چیزی برای گفتن وجود ندارد زیرا بهترین رئیس دنیا را داریم. بعد از آن باید دید چه پیش خواهد آمد. در زندگی اتفاقات زیادی رخ می دهد و شما باید توانایی خود را هم درنظر بگیرید.

رافائل نادال: دوست دارم رئیس رئال مادرید شوم
رافائل نادال: دوست دارم رئیس رئال مادرید شوم

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *