0

انصراف رافائل نادال از رولاند گاروس 2023

انصراف رافائل نادال

رافائل نادال، قهرمان 22 دوره مسابقات گرند اسلم، از مسابقات رولاند گاروس 2023 انصراف داد.

به گزارش اسپورتس نوتس، اتفاقى كه جهان تنيس نگران آن بود، به حقيقت پيوست. رافائل نادال طى كنفرانسى مطبوعاتى رسما اعلام كرد كه همچنان مصدوم است و آمادگى لازم براى حضور در دومين گرند اسلم سال را ندارد. به اين ترتيب بعد از 18 حضور متوالى در رولاند گاروس، ركورددار قهرمانى در اين مسابقات، نمى تواند از عنوان قهرمانى خود دفاع كند و در رنكينگ ATP نيز رده هاى بسيارى را از دست خواهد داد.

پادشاه خاک از ١٨ حضور خود در رولاند گاروس، تنها 4 بار نتوانسته بود جام اين گرند اسلم را بالاى سر ببرد. او از 115 مسابقه اش نيز 112 پيروزى كسب كرده است (انصراف به منزله باخت محسوب نمى شود). قهرمان 22 دوره گرند اسلم، نمى تواند در مسابقات مورد علاقه اش شركت كند و توانايى بالا بردن قهرمانى هايش را نخواهد داشت.
حالا فرصت خوبى براى ساير تنيسورها فراهم است تا در دومين گرند اسلم سال خودى نشان دهند. با غيبت نادال، نواک جوكوويچ مى تواند به تنهايى ركورددار قهرمانى در مسابقات گرند اسلم شود و سومين عنوان خود در فرانسه را بالاى سر ببرد.

2024، آخرین سال دوران حرفه ای رافائل نادال

رافائل نادال در کنفرانس مطبوعاتی از این گفت که چند ماهی نمی تواند در مسابقات مختلف شرکت کند اما قصد دارد تا در پایان سال 2023 به میادین برگردد و در مسابقات دیویس کاپ شرکت کند. نادال 36 ساله از این گفت که سال 2024 احتمالا آخرین سال دوران حرفه ای او خواهد بود.

سال 2023 احتمالا آخرین سال دوران حرفه ای رافائل نادال خواهد بود
سال 2023 احتمالا آخرین سال دوران حرفه ای رافائل نادال خواهد بود

سقوط نادال در رنکینگ ATP

با توجه به عدم حضور نادال در تورنمنت های پیش رو، تنیسور اسپانیایی امتیازهای فراوانی را از دست خواهد داد و حتی از جمع 100 تنیسور برتر دنیا نیز خارج خواهد شد. احتمالا برای شرکت در مسابقات معتبر، نادال مجبور به دریافت سهمیه وایلد کارت می شود. در ضمن این سیزدهمین باری است که رافائل نادال از یک تورنمنت گرند اسلم انصراف می دهد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *