0

کارلوس آلکاراس قهرمان ویمبلدون 2023 شد

کارلوس آلکاراس قهرمان ویمبلدون 2023 شد

کارلوس آلکاراس با شکست نواک جوکوویچ، برای اولین بار قهرمان مسابقات ویمبلدون شد. در این مطلب نگاهی داریم به ویمبلدون 2023.

به گزارش اسپورتس نوتس، در جريان فينال ويمبلدون 2023، اين كارلوس آلكاراس بود كه با شكست 2-3 نواک جوكوويچ، براى اولين بار قهرمان اين مسابقات شد. اين دومين قهرمانى آلكاراس در مسابقات گرند اسلم است. با اين قهرمانى، آلكاراس در صدر رنكينگ ATP باقى ماند.

دومین قهرمانی کارلوس آلکاراس در مسابقات گرند اسلم

بازى با ريتم كند و هيجان بسيار پايين شروع شد اما رفته رفته سطح بازى بهتر شد تا اينكه در ست پنجم به اوج خود رسيد و يكى از بهترين ست هاى چندوقت اخير را شاهد بوديم. ست اول با برترى قاطع جوكوويچ به پايان رسيد اما آلكاراس در ست دوم برگشت و به روند 15 برد متوالى نوله در تاى بريک مسابقات گرند اسلم پايان داد.

ست اول در ست سوم نيز تكرار شد با اين تفاوت كه اين بار كارليتوس سمت برنده بود و نمايش قدرتمندى داشت.
جوكوويچ اما در ست چهارم مجددا ريتم خود را پيدا كرد و كار را به ست پنجم كشاند. همانطور كه ذكر شد، در اين ست شاهد نبرد فوق العاده اى بوديم كه در پايان با برترى آلكاراس به پايان رسيد. آلكاراس حالا هر دو فينال خود در مسابقات گرند اسلم را پيروز شده است.

کارلوس آلکاراس به سلطنت نواک جوکوویچ در ویمبلدون پایان داد
کارلوس آلکاراس به سلطنت نواک جوکوویچ در ویمبلدون پایان داد

شکست تلخ نواک جوکوویچ در ویمبلدون

اين تنها دومين شكست نواک جوكوويچ در نهمين فينال خود در ویمبلدون و اولين شكست او از سال 2013 در زمين اصلى این مسابقات بود. نوله با اين شكست، شانس رسيدن به ركورد 8 قهرمانى راجر فدرر و همچنين 5 قهرمانى متوالى فدرر و بيورن بورگ در ويمبلدون را نيز از دست داد.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *