0

نواک جوکوویچ قهرمان مسترز سینسیناتی 2023 شد

نواک جوکوویچ

نواک جوکوویچ با شکست کارلوس آلکاراس، برای سومین بار قهرمان مسترز سینسیناتی شد. نگاهی داریم به مسترز سینسیناتی 2023.

به گزارش اسپورتس نوتس، نواک جوکوویچ با پیروزی برابر کارلوس آلکاراس در فینال این مسابقات، قهرمان مسترز سینسیتانی شد. این سومین قهرمانی نوله در این مسابقات به شمار می رود. در این مطلب نگاهی داریم به مسترز سینسیناتی 2023 و قهرمانی جوکوویچ را مرور می کنیم.

مسترز سینسیناتی 2023

بعد از مسترز کانادا، می رسیم به مسترز سینسیناتی که بلافاصله بعد از مسابقات کانادا برگزار می شود و آخرین مسترز قبل از گرند اسلم یو اس اپن است. مسترز سینسیناتی یکی از قدیمی ترین مسابقات تنیس جهان به شمار می رود و به دلیل اینکه بازیکنان برای آماده سازی آخرین گرند اسلم سال وارد این تورنمنت می شوند، اهمیت بسیار بالایی دارد.

تقریبا تمام مدعی های تنیس مردان در سینسیتانی حضور پیدا کردند. نواک جوکوویچ که تصمیم گرفت در مسترز کانادا شرکت نکند، با فرم بسیار خوبی پا به سینسیناتی گذاشت. سایر مدعی ها اما متزلزل ظاهر شدند. کارلوس آلکاراس شروع مطمئنی نداشت اما با این حال توانست بازی ها را با پیروزی پشت سر بگذارد.

اگر جوکوویچ و آلکاراس را کنار بگذاریم، وضعیت بقیه چهره های مشهور جالب نبود. کسپر رود، هولگر رونه، آندری روبلف و یانیک سینر که چندی پیش قهرمان مسترز کانادا 2023 شد، در همان راند دوم حذف شدند. دنیل مدودف و استفانوس سیتسیپاس هم از رسیدن به یک چهارم نهایی بازماندند. الکساندر زورف و هوبرت هورکاچ میان نام هایی بودند که خوش درخشیدند و به جمع چهار تنیسور برتر سینسیناتی رسیدند.

الکساندر زورف برای اولین بار از رولاند گاروس 2022، موفق به پیروزی برابر یک تنیسور تاپ 10 شد
الکساندر زورف برای اولین بار از رولاند گاروس 2022، موفق به پیروزی برابر یک تنیسور تاپ 10 شد

تقابل مجدد کارلوس آلکاراس با نواک جوکوویچ

تقابل جذاب چندوقت اخیر دنیای تنیس، در مسترز سینسیتانی تکرار شد. کارلوس آلکاراس و نواک جوکوویچ که به عنوان مردهای شماره یک و دو تنیس حهان به سینسیناتی آمدند، در فینال مقابل یکدیگر قرار گرفتند. آلکاراس با شکست جردن تامپسن، تامی پال، مکس پرسل و هوبرت هورکاچ به فینال رسید. مرد شماره یک تنیس جهان، در تمام بازی های خود، یک ست را واگذار کرد!

نواک جوکوویچ اما با اقتدار به فینال رسید. قهرمان 2 دوره مسترز سینسیتانی، بدون واگذار کردن حتی یک ست به هشتمین فینال خود در این مسابقات رسید. نوله در این مسیر، الخاندرو داویدوویچ، گائل مونفیس، تیلر فریتس و الکساندر زورف را شکست داد.

فینال ویمبلدون 2023، در فینال مسترز سینسیناتی 2023 هم تکرار شد
فینال ویمبلدون 2023، در فینال مسترز سینسیناتی 2023 هم تکرار شد

فینال مسترز سینسیناتی 2023؛ قهرمانی

در فينال مسترز سينسيناتى 2023، نواک جوكوويچ با شكست 1-2 كارلوس آلكاراس در ديدارى جذاب و طاقت فرسا كه نزديک به 4 ساعت طول كشيد، براى سومين بار قهرمان اين مسابقات شد. اين سى و نهمين قهرمانى نوله در مسترزهاى 1000 امتيازى است و او ركورد خود در اين مسابقات را مجددا بهبود بخشيد.

جوكوويچ در حالى در اين بازى به پيروزى رسيد كه ست اول را واگذار كرده و در ست دوم نيز 4-2 عقب بود. سيد دو اين مسابقات كه تا اواسط بازى به شدت توسط گرماى هوا اذيت شده بود، در تاى بريک ست دوم نيز حريف اسپانيايى اش را روى امتياز پايانى ناكام گذاشت!
البته نبايد از عملكرد عالى آلكاراس هم غافل شويم. او در ست سوم با نمايشى خيره كننده، 4 گيم پوينت را سيو كرد اما در پايان نتوانست كامبک خود در اين ست را تكميل كند و مثل ست دوم، در تاى بريک شكست خورد. جالب است بدانید که فینال این مسابقات، طولانی ترین فینال سه سته تاریخ مسترزهای 1000 امتیازی بود.

با اين قهرمانى، تعداد عناوين نواک جوكوويچ به عدد 95 رسيد. او حالا با قهرمانى وارد آخرين گرند اسلم سال مى شود.

نواک جوکوویچ با شکست کارلوس آلکاراس، قهرمان مسترز سینسیناتی 2023 شد
نواک جوکوویچ با شکست کارلوس آلکاراس، قهرمان مسترز سینسیناتی 2023 شد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید