0

رکورد سریع ترین پیت استاپ تاریخ فرمول یک شکسته شد

مک لارن

رکورد سریع ترین پیت استاپ تاریخ فرمول یک شکسته شد. در گرندپری قطر 2023، شاهد شکسته شدن رکورد سریع ترین پیت استاپ بودیم.

رکورد سریع ترین پیت استاپ تاریخ فرمول یک شکسته شد و این بار تیم مک لارن توانست سریع ترین سرعت را ثبت کند. در ادامه نگاهی داریم به رکورد سریع ترین پیت استاپ تاریخ فرمول یک.

پیت استاپ چیست؟

در اتومبیل رانی، تعویض لاستیک و چک کردن ماشین جهت سلامت آن، اهمیت بسیار زیادی دارد. در همین راستا ماشین ها باید در طول مسابقه به سمت گاراژهای خود بروند و در منطقه ای مخصوص، بررسی شوند. پیت استاپ در دوران مدرن اتومبیل رانی، بیشتر جهت تعویض لاستیک مورد استفاده قرار می گیرد.

به عنوان مثال، در مسابقات فرمول یک قانونی وجود دارد که هر ماشین حداقل یکبار باید لاستیک خود را عوض کند. به همین دلیل در این مسابقات شاهد پیت استاپ های فراوانی هستیم. البته هنگامی که ماشین با مشکل فنی نیز مواجه می شود، راننده ها به سرعت به منطقه پیت می روند تا مکانیک های تیم این مشکل را برطرف کنند.

رکورد سریع ترین پیت استاپ تاریخ فرمول یک شکسته شد
در اتومبیل رانی، تعویض لاستیک و چک کردن ماشین جهت سلامت آن، اهمیت بسیار زیادی دارد

رکورد سریع ترین پیت استاپ تاریخ فرمول یک توسط مک لارن شکسته شد

در سال 2019، تيم ردبول موفق به ثبت 1.82 ثانيه شد كه سريع ترين پيت استاپ تاريخ فرمول يک لقب گرفت. با توجه به تغيير قوانين و بزرگ شدن سايز تايرها در سال 2022، به نظر مى رسيد كه ركورد ردبول تا مدت هاى زيادى پابرجا خواهد ماند اما در گرندپرى قطر 2023، بار ديگر شاهد شكسته شدن ركورد سريع ترين پيت استاپ تاريخ فرمول يک بوديم.

تيم مک لارن در فصل 2023 اما زمان شگفت انگيز 1.80 ثانيه را براى پيت استاپ لندو نوريس به ثبت رساند كه ركورد سريع ترين پيت استاپ تاريخ فرمول يک است. با توجه به تايرهاى 18 اينچى پيرلى، ارزش و اعتبار اين ركورد حتى بيشتر هم مى شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید