0

لوییس همیلتون به فراری پیوست

لوییس همیلتن

در یکی از بزرگ ترین و غافلگیرکننده ترین انتقالات تاریخ موتور اسپورت، لوییس همیلتون به فراری پیوست.

به گزارش اسپورتس نوتس، لوییس همیلتون تصمیم گرفت تا بعد از بیشتر از یک دهه، به دوران خود در مرسدس پایان دهد و راهی فراری شود. پرافتخارترین راننده تاریخ فرمول یک، راهی پرافتخارترین تیم تاریخ این مسابقات شو و از سال 2025 برای فراری مسابقه خواهد داد.

رسمی؛ لوییس همیلتون به فراری پیوست

ثبت يكى از مهم ترين انتقالات تاريخ موتور اسپورت. با تاييد تيم فرمول يک فرارى، لوييس هميلتن از سال 2025 به اين تيم ملحق خواهد شد. مرسدس نيز تاييد كرد كه سال 2024، آخرين فصل راننده پرافتخار بريتانيايى در اين تيم خواهد بود. هميلتن در سال 2013 به مرسدس پيوست و در اين تيم به 6 قهرمانى جهان رسيد و تبديل به پرافتخارترين راننده تاريخ فرمول يک شد. او حالا بعد از مک لارن و مرسدس، براى پرافتخارترين تيم تاريخ فرمول يک مسابقه خواهد داد.

همچنین کارلوس ساینز نیز تایید کرد که در پایان فصل 2024 از فراری جدا خواهد شد. به این ترتیب از سال 2025، لوییس همیلتن هم تیمی جدید شارل لکلر در فراری خواهد بود.

لوییس همیلتون به فراری پیوست و هم تیمی شارل لکلر خواهد شد
لوییس همیلتون به فراری پیوست و هم تیمی شارل لکلر خواهد شد

درباره لوییس همیلتن

در تاریخ فرمول یک، هیچ راننده ای پرافتخارتر از لوییس همیلتن وجود ندارد. آقای رکوردها، از همان فصل اولی که وارد این مسابقات شد، ثابت کرد که اعجوبه متفاوتی است. همیلتن از همان روز اول یک مدعی جدی بود و در دومین فصلش نیز به قهرمانی رسید. او در ادامه 6 بار دیگر نیز قهرمان شد تا در کنار میشائیل شوماخر، رکورددار بیشترین قهرمانی در تاریخ فرمول یک باشد.

مهم ترین رکوردهای این مسابقات در اختیار همیلتن است. بیشترین پیروزی، بیشترین سکو، بیشترین پول پوزیشن و بیشترین امتیاز، همه و همه در اختیار اسطوره بریتانیایی فرمول یک است. اگر قرار باشد آمار و ارقام را ملاک قرار دهیم، لوییس همیلتن نه تنها یکی از بهترین راننده های تاریخ فرمول یک، بلکه بهترین راننده تاریخ این رقابت ها لقب می گیرد.

لوییس همیلتن بعد از تاریخ سازی در مرسدس، این تیم را به مقصد فراری ترک خواهد کرد
لوییس همیلتن بعد از تاریخ سازی در مرسدس، این تیم را به مقصد فراری ترک خواهد کرد

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید